26.05.2022 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

35 let zkušeností s pásovými podvozky

„Firma Claas podporuje zemědělce s dodávkami techniky, která je nejen výkonná a komfortní, ale také působí šetrně na půdu, neboť půda je kapitál každého pěstitele,“ řekl Matthias Mumme, vedoucí oddělení komunikace firmy Claas v průběhu včerejší Tiskové konference. Důkazem toho jsou nyní již 35leté zkušenosti s pásovými podvozky Terra Trac (nejen na sklizňové technice Claas) a rostoucí čísla prodejů těchto podvozků v celosvětovém měřítku.

Inovativnost byla vždy vlastností typickou pro Claas. Již v roce 1987 testovali inženýři Claasu pásový podvozek pro své mlátičky: u slavného Dominatora vyměnili čtyři pneumatiky za dva dlouhé pásy od výrobce Caterpillar. Nicméně nadměrná délka pásů nebyla pro  takový sklizňový stroj to nejideálnější řešení. Proto Claas začal s vlastním vývojem a v roce 1997 uvedl na trh pojezdové ústrojí pro samojízdné sklízecí stroje, které spojuje skvělou trakci se šetrným působením na půdu, ovšem bez omezení v manévrovatelnosti – pásový podvozek Terra Trac.

Vyvinutý byl v oddělení Claas Industrietechnik se sídlem v severoněmeckém Paderbornu, kde se dodnes také vyrábí. Nikoli náhodou byl určen pro královskou třídu mlátiček Lexion a stal se milníkem v technologii těchto výkonných sklizňových strojů.

V roce 2004 byl zlepšen komfort jízdy díky zavedení gumových tlumičů na nápravě, která byla do té doby uložena napevno. Další skok v oblasti komfortu jízdy přineslo hydropneumatické odpružení, které odlišilo novou generaci Terra Trac. Dodnes je toto odpružení unikátním znakem podvozku Claas Terra Trac a podepisuje se mimo jiné i na prvotřídním pohodlí za jízdy s traktory Claas Axion 900 Terra Trac – i na hodně nerovném poli. Terra Trac dokáže hladce „přeplavat“ přes terénní nerovnosti, a vynikající kopírování povrchu půdy dovoluje také jízdu na silnici rychlostí až 40 km/h. Konstrukce podvozku pak zaručuje i malou intenzitu opotřebování během jízdy.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 7/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down