14.04.2016 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Manipulační technika

Bc. Josef Vysoký vystudoval obor Rostlinná produkce na ČZU v Praze. Svoji zemědělskou kariéru zahájil na pozici agronoma, kde působil dva roky. V té době se zabýval i problematikou pěstování bíle kvetoucí řepky nebo využitím fytogenních aditiv ve výživě prasat. Od října 2015 působí na pozici produktového manažera pro značku JCB ve společnosti Pekass a. s.

Jak dlouho se věnujete prodeji manipulační techniky?
Problematikou manipulační techniky se zabývám od počátku svého působení v zemědělství, tedy od září 2013.

Do vašeho portfolia patří kompaktní manipulační technika, tedy kompaktní kolové nakladače, kompaktní teleskopické manipulátory a smykem řízené kolové nakladače. Můžete je stručně charakterizovat? Jak vypadá současná výbava těchto strojů?
Základním konstrukčním rozdílem těchto tří skupin strojů je způsob zatáčení. Kompaktní kolové nakladače zatáčejí zalomením v kloubu, kompaktní teleskopické manipulátory zatáčejí koly na přední či obou nápravách a smykem řízený nakladač, jak vypovídá již jeho název, zatáčí smykem. Dalším rozdílným prvkem je zdvihové rameno. Kolové nakladače mají standardně dvě nevýsuvná ramena, kompaktní manipulátor jedno výsuvné (teleskopické) rameno a smykem řízené nakladače mají jedno či dvě nevýsuvná ramena, v závislosti na značce. Současná výbava se velmi těžko zobecňuje, záleží na využití stroje a na značce. Pohon většinou zajišťují motory, které ještě splňují současné emisní normy bez močoviny, s hydrostatickou převodovkou. Soukromí zemědělci i zemědělské podniky stále více myslí i na pohodlí obsluhy, a tak se stále častěji setkáváme se stroji vybavenými klimatizací, pohodlnými sedadly, a další výbavou zajišťující pohodlí řidiče.*
Celý rozhovor vychází v dubnovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down