02.02.2017 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklizeň pícnin

Po absolvování vysoké školy v roce 1982 nastoupil Ing. Tomáš Černý do JZD Agrokombinátu Slušovice, v tehdejší době jednoho z nejprogresivnějších tuzemských zemědělských podniků. V letech 1989 až 1992 pracoval v Plemenářském podniku Tlumačov a poté se několik let věnoval podnikání v oblasti velkoobchodu. Od roku 2005 pracuje jako obchodní zástupce ve společnosti Unimarco a. s., původně jako specialista na postřikovací techniku Hardi, v současné době na pozici produktového manažera italských pícninářských značek Mascar, Sitrex a Bellon a francouzského výrobce půdozpracujících strojů Agrisem.

Jak dlouho se věnujete prodeji zemědělské techniky a jak dlouho prodeji techniky na sklizeň píce?
Prodejem techniky na sklizeň píce jsem se začal zabývat v roce 2006, kdy se naše společnost stala dealerem strojů značky Pöttinger pro naši oblast. V roce 2011 oslovil firmu Unimarco zástupce italského výrobce pícninářských strojů značky Tonutti -Wolagri s nabídkou spolupráce. V následujícím roce nám pak bylo nabídnuto importérství jejich produktů do České a Slovenské republiky.
Kromě odborné veřejnosti dobře známých klasických pícninářských strojů, tedy diskových žacích lišt, rotorových obracečů a shrnovačů, lisů na válcové balíky, baliček a rozdružovačů balíků, byly v produktové řadě Tonutti-Wolagri také pro nás tehdy trochu exotické shrnovače s prstovými koly. Byl to sortiment, který jsme v té době vůbec neznali, a popravdě řečeno jsme mu ani moc nedůvěřovali. Vždyť stroje s podobnou konstrukcí si ti dříve narození mlhavě pamatují z doby svého dětství. Proto jsme při našem úvodním školení v Itálii vnímali jen okrajově a s úsměvem informace produktového manažera, který nám s nadšením a detailně vysvětloval princip práce prstových kol, jejich konstrukční výhody a také jejich benefity. Nedůvěra však vydržela pouze do prvního předvedení a vyzkoušení takzvaných ‘sluníček‘ na poli. Tam jsme pochopili, že oproti rotorovým shrnovačům mají tyto stroje řadu výhod, které mohou výrazně ovlivnit jak kvalitu, tak i ekonomiku shrnování.
Trvalo však ještě nějakou dobu, než jsme se s těmito stroji sžili natolik, abychom byli schopni je nejen správně nastavit, ale také farmářům vysvětlit princip práce prstových kol, jejich výhody a také jim na základě požadavků a podmínek nabídnout ten nejvhodnější model.

O jakou vámi prodávanou techniku pro sklizeň píce mají zemědělci v současné době největší zájem? Jsou to shrnovače s prstovými koly?
Dnes už je shrnovač s prstovými koly jedním z nejžádanějších a nejprodávanějším pícninářských strojů z našeho portfolia.
Proto, když jsme koncem roku 2015 spolupráci s firmou Tonutti-Wolagri ukončili, jednoznačně jsme se shodli, že prstová kola v naší nabídce zkrátka musíme mít.
Měli jsme štěstí, protože jsme v zápětí byli osloveni největším světovým výrobcem této techniky, italskou společností Sitrex. Nyní tak máme již druhým rokem v nabídce její shrnovače s prstovými koly a k tomu i kompletní produktovou řadu značky Sitrex.

Celý článek vychází v únorovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down