29.03.2023 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Adaptéry od specializovaného výrobce

Německá firma Geringhoff je specialistou na vývoj a výrobu adaptérů pro sklízecí mlátičky. Tyto adaptéry vyrábí tak, aby byly kompatibilní se sklízecími mlátičkami všech významných světových výrobců. Obsluha si před začátkem práce adaptér Geringhoff zcela jednoduše připojí k mlátičce. U většiny adaptérů Geringhoff navíc není třeba je po skončení práce na poli odpojovat a odkládat na vozík; adaptér se jen sklopí do přepravní polohy. To lze provést povelem z kabiny.

I když jsou k adaptéru připojeny řepkové děliče, ani ty není třeba před sklopením adaptéru demontovat. Postačuje je jen sklopit. Další výhodou adaptérů Geringhoff je velké rozpětí provedení v mnoha různých šířkách záběru. Adaptér Geringhoff lze vyrobit podle přání zákazníka ke sklizni určitých plodin.

O tom, jaké adaptéry Geringhoff vyrábí, se mohli dovědět zemědělci na Dnu otevřených dveří společnosti AGRI-TECH v jejím sídle ve Slavkově u Brna. Tato společnost je pro ČR a SR importérem strojů firmy Geringhoff. Adaptéry pak bylo možné si prohlédnout na doprovodné výstavě, připojené ke sklízecím mlátičkám Claas různých velikostí.

Geringhoff TruFlex Razor 35/40 je třídílná pásová žací lišta s třídílným přiháněčem s flexibilní žací kosou a nastavením úhlu sečení. Pohon adaptéru se uskutečňuje efektivně mechanicky, tj. pomocí převodovky bez řetězů či řemenů. Pohon žací kosy je rovněž pomocí převodovky, umístěné uprostřed adaptéru. Tato převodovka je poháněna hydraulicky. Pokud by došlo ke vklínění cizího předmětu do žací kosy, tak jejímu poškození zabraňuje hydraulické jištění proti přetížení.

Dále byl k vidění také odlamovací adaptér Horizon Star III.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down