10.07.2022 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Adaptéry s výborným kopírováním terénu

Axiální kombajny Case IH mohou být osazeny nejen sklizňovými adaptéry shodné značky, ale také adaptéry od kanadského výrobce MacDon.

Schopnost adaptéru MacDon k vynikajícímu kopírování povrchu pozemku vychází z jeho originální konstrukce, kdy je rozdělen na dvě části – základní lištu a kombajnový adaptér. Adaptér je spojen s mlátičkou, takže přenáší téměř veškerou hmotnost na šikmý dopravník.  Základní lišta je k adaptéru pohyblivě připojena dole na dvou místech a nahoře pak pomocí hydraulicky ovládaného třetího bodu. Pro samotné zavěšení slouží čtveřice pružin. Mechanický systém kopírování povrchu pozemku dovoluje i snadné vychýlení například kamenům. Základní žací lišta se umí zlomit na tři díly, pokud mlátička pojede místem, kde se pozemek po obou stranách bude zvedat nahoru.

Adaptér funguje tak, že pásy odebírají posečený materiál od kosy, a dopravují jej do středu stolu. Tam hmotu přebírá středový pás, aby ji přesunul k šikmému dopravníku. Před tímto pásem se nachází žlábek, dovolující zachycování kamenů. 

Zvláště při sklizni porostů ozimé řepky se využívá horního šnekového dopravníku. Jeho šnekovice má uprostřed větší stoupání, takže více urychlí pohyb materiálu do středu. Přestavba adaptéru pro sklizeň řepky je jednoduchá. Adaptér MacDon FD 1 Flexdraper nemá možnost variabilně měnit délku stolu, ale vůbec to nevadí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down