16.07.2021 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agra Pojišťovna slaví 15 let

Je tomu už 15 let, co na trh v České republice vstoupila Agra Pojišťovna, organizační složka rakouské pojišťovny Die Österreichische Hagelversicherung VVaG. Posléze následovala další expanze a dnes působí na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Rumunsku a samozřejmě v domovském Rakousku. Agra Pojišťovna je úzce specializovaná a zabývá se pouze pojišťováním plodin a zvířat.

Dnes je Agra Pojišťovna v zemědělském pojištění „dvojkou“ na českém trhu a její podíl odhaduje na 23 %. Mezi její zákazníky patří i některé velké holdingy. Specialitou Agra Pojišťovny je pak možnost pojistit úrodu na sucho.

Pojištění na základní rizika

U pojištění plodin se nejčastěji pojišťují základní rizika, jako je krupobití, vichřice, záplava, mráz, a navíc také porůstání. Jako jediná pojišťovna v České republice nabízí Agra Pojišťovna také připojištění na sucho. Tento zajímavý produkt nabízí Agra Pojišťovna již šest let, a i když by se mohlo zdát, že poslední roky už sucho zemědělce tolik netrápí, stále je o produkt zájem a stále probíhá i likvidace škod. Od svého vzniku prodělal produkt několik změn v metodice likvidace škod. Dříve likvidátor chodil na pole a stanovoval se výnos a z něho pak následně výše škody. Nyní se však likviduje indexově. Znamená to, že pokud si u Agra Pojišťovny nechám pojistit pozemek s porostem jedné z pojistitelných plodin (ozimé obilniny, kukuřice, slunečnice, sója) a na daný pozemek spadne méně srážek, než by mělo a v důsledku toho budu mít nižší výnos, stačí k likvidaci škod jen meteorologická data z Českého hydrometeorologického ústavu a výpočet dlouhodobého průměru srážek versus celkového úhrnu v daném roce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down