Agroshow opět v Dyníně

Letošní Agroshow Dynín bude pořádaná ve čtvrtek 8. září. Místem, kde se uskuteční tato největší zemědělská akce v jižních Čechách, bude opět pozemek ZS Dynín v blízkosti nově vznikajícího úseku dálnice D3. První rok navštívilo polní den organizovaný českým výrobcem závěsné techniky BEDNAR FMT čtyři sta padesát zemědělců z blízkého i dalekého okolí. Pro nadcházející setkání plánují organizátoři přilákat dvakrát větší počet návštěvníků a připravují proto znovu velmi nabitý program – kompletní soupravy strojů na zpracování půdy, setí a hnojení, mulčování a meziřádkovou kultivaci, doplněné o odborné poradenství, přednášky z oblastí agronomie, výživy zvířat, skladování a zpracování zemědělských komodit, nabídky osiv a ochrany rostlin. Všechny zemědělce zvou na Agroshow Dynín 2016 za Zemědělské služby Dynín Petr Pokorný a za BEDNAR FMT Milan Mráz.

Na začátku stála těsná spolupráce  mezi BEDNAR FMT  a skupinou ZS Dynín a. s., která  vyústila v dodávku prvních  strojů na zpracování půdy. Po  vynikajících výsledcích tato  spolupráce pokračovala dalšími  dodanými stroji BEDNAR do  zemědělských podniků skupiny  ZS Dynín. V současné době nacházejí  v těchto podnicích uplatnění  dlátové pluhy Terraland,  širokozáběrové diskové podmítače  Swifterdisc, mulčovač  posklizňových zbytků Mulcher,  předseťový kompaktor Swifter  a doplňkové utužovací pěchy  Presspack. Spolupráci předcházelo  podobné smýšlení obou  organizací a dosažené výsledky  ji dostatečně upevnily.

Ryze česká firma

„Jakožto ryze česká firma rádi  spolupracujeme také s českými  firmami. Proto nás možnost  spolupráce na začátku oslovila,“  komentuje začátek spolupráce  Petr Pokorný, předseda představenstva  ZS Dynín.  Druhým krokem k upevnění  spolupráce bylo zjištění, že se  firma BEDNAR specializuje na  alternativní metody zpracování  půdy k orbě a výsledky byly  jednoznačné. „Provozní pokus,  který jsme dělali na Dynínsku,  spočíval v tom, že jsme dvacetihektarový  půdní blok z poloviny  zorali a z poloviny podryli dlátovým  pluhem BEDNAR Terraland.  Výsledek výnosu ozimého  ječmene byl zhruba o 1,5 tuny  vyšší ve prospěch části zpracované  dlátovým pluhem,“ řekl  Petr Pokorný a dodává, že značný  vliv na rozhodnutí o spolupráci  hrálo i progresivní směřování  společnosti k profilovému  hnojení a preciznímu provádění  všech operací.  „To nás plně přesvědčilo, že  jsme se vydali správným směrem,  proto jsme si plácli. Výsledky  se nejen opakovaly, ale i zlepšovaly a věřím, že se budou i dále  zlepšovat,“ uvedl závěrem Petr  Pokorný, který má na svědomí  i projekt rozšíření skladovacích  kapacit realizovaný druhou divizí  společnosti BEDNAR – divizí  zemědělských technologií.  Sklady pro komerční využití se rozšířily o osm skladovacích sil  GSI 40 Series s kapacitou 20 000  tun a vystavěna byla i nejvýkonnější  sušárna Bühler v České  republice.  Před přesunem prodejního  a servisního místa převzal  otěže jihočeského střediska  Milan Mráz, obchodní zástupce  BEDNAR FMT, který dlouhou  dobu působil na pozici agronoma  v regionálních zemědělských  podnicích.

Kompletace strojů, servis,  sklad náhradních dílů

„V areálu dynínské společnosti  nyní probíhají kompletace strojů  před předáním zákazníkovi. Je  zde poskytnuto servisní zázemí  a sklad náhradních dílů sloužící  pro pohotovostní účely v době  největší potřeby, takže jsou náhradní  díly k dispozici téměř  okamžitě,“ popisuje dostupné  zázemí Milan Mráz, který má  v nejbližším týmu vlastního servisního  technika Jana Davida,  určeného výhradně pro region  jižních Čech.  „Díky dlouhodobým zkušenostem  s agronomií učím zemědělce  aktuálním trendům a moderním  metodám v minimalizačních  postupech zpracování půdy.  V řadě podniků ještě stále převažuje  nevhodná přemíra využití  tradičních pluhů. Zdá se mi, jako  bychom se občas vraceli o 30 let  nazpět,“ hodnotí svůj pohled na  dnešní zemědělství. „Na druhou  stranu jsme si dokázali vytvořit  velký počet spokojených zákazníků,  kteří vidí přínosy moderního  zemědělství. Přínosy z používání  moderní zemědělské techniky  mohou být patrné v krátkém časovém  období, občas v důsledku  předchozí nevhodné agrotechniky  se bohužel projeví až v horizontu  několika roků. Ozdravení  půdního profilu zkrátka trochu  trvá,“ dále upřesňuje.

Vlastní filozofie  zpracování  půdy

Dynamicky rostoucí český  výrobce rychle expandující i na  zahraniční trhy vyznává vlastní  filozofi i zpracování půdy doplněné  o profilové hnojení. Pro tento  koncept nedávno představil  technologické linky využívající  spojení půdozpracujících strojů  se zásobníky na hnojivo pod názvem  Ferti-Box.  „Princip je jednoduchý a výsledky  perfektní. V minulém  roce jsme prováděli provozní  zkoušky napříč Českou republikou  zaměřené na hluboké zpracování  půdy a profilové hnojení.  Výsledky předčily očekávání,  výnosy dosahovaly v průměru  o 8 až 10 procent více. Jako  firma vidíme v profilovém hnojení  směr,“ říká a upřesňuje, že  zákazníci občas mylně vnímají  pro potřeby používání dlátových  pluhů traktory vyšších výkonových  řad.  „V nabídce máme i pětiradličné  dlátové pluhy. Používají  je po republice již desítky farmářů.  V jižních Čechách například  v Malšicích, kde stroj  tahají 185koňovým traktorem.  Dávno neplatí, že naší výhodou  jsou jen stroje pro velké zemědělské  společnosti. Portfolio  produktů i záběrů máme kompletní  a jsme proto schopni ještě  oslovit malé, střední i velké  zemědělce. Pro představu jsme  v letošním roce uvedli na trh  třímetrový podmítač Atlas AN  s velkým průměrem disků,“  uzavírá Milan Mráz a závěrem  spolu s předsedou představenstva  Petrem Pokorným zve na  druhý ročník polního dne Agroshow  Dynín, který začíná ve  čtvrtek 8. září v 9:30 a je vyústěním  společného snažení, spolupráce a oslavou zemědělské  techniky na jihu Čech.

BEDNAR FMT s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *