26.01.2024 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrotechnika s českou příchutí

Moderní zemědělské stroje Bednar využívají zemědělci nejen v České republice či v celé Evropě, ale také v Austrálii, Americe, Africe a Asii. Přibližně 93 % produkce exportuje česká firma BEDNAR do více než 40 zemí. V širokém portfoliu techniky na zpracování půdy, setí, hnojení a mulčování si vybere opravdu každý.

Na českém trhu je hlavním obchodním partnerem českého výrobce firma STROM Praha. Techniku Bednar má v uvedené společnosti již čtvrtým rokem ve vínku produktový manažer Antonín Krátký, s kterým jsme si na začátku roku povídali.

Jak byste tuto techniku charakterizoval?

Stroje Bednar na zpracování půdy a setí fungují samostatně i v ucelených technologiích, které reagují na poslední trendy. Každý rok přichází BEDNAR s vlastními technickými inovacemi, které pomáhají zemědělcům uspět v tvrdé konkurenci a zefektivňovat produkci. K těm posledním určitě patří Strip-Master pro technologie strip-till, stejně jako nové secí stroje Matador či Directo určené k pásovému setí a aplikaci hnojiva do půdního profilu, respektive také k přímému setí.

Zemědělci dnes požadují stroje, které zaručují kvalitní práci, velký výkon, nízké provozní náklady, spolehlivost a dlouhou životnost. Můžete jim je nabídnout?

Určitě. Zárukou kvalitní práce strojů Bednar jsou vyspělá konstrukční řešení a neotřelé know-how. Veliký pracovní výkon je zase odrazem širokých záběrů, které má firma BEDNAR v genech, a to i s ohledem na velké východní trhy. Pokud jde o nízké provozní náklady, tak opotřebitelné díly se vyrábějí z kvalitních materiálů, často s karbidovou ochranou Long Life, aby čas stroje, který stráví při práci na poli, byl co nejdelší. No a o spolehlivosti a dlouhé životnosti svědčí počty zpracovaných hektarů, roční výkony se pohybují v tisících hektarech.

Uživatelé také kladou důraz na snadné nastavování a jednoduché ovládání.

U techniky na zpracování půdy a setí Bednar je snadné nastavení rutinní záležitostí a stejně tak sklápění do transportní či naopak do pracovní polohy. Rychle rozložit, rychle složit, aby byly ztrátové časy při přejezdu mezi poli co nejkratší Bednar klade důraz nejen na snadné nastavení, ale i jednoduchou obsluhu. Všechny pracovní parametry lze pomocí elektronických systémů a hydrauliky ovládat z kabiny traktoru, čímž se zlepšuje kvalita práce i komfort obsluhy. Navíc secí stroje Bednar jsou plně ISOBUS kompatibilní.

Celý rozhovor naleznete v Zemědělci č. 5.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down