Akvizice přináší rozšíření sortimentu

Výrobce New Holland Agricullture si rozšiřuje sortiment o závěsné stroje díky své akvizici firmy Kongskilde Industries, člena dánské skupiny Dansk Landbrugs Grovvareselskab (DLG A.m.b.A). Podnik vyvíjí, vyrábí a prodává zemědělskou techniku pro setí, zpracování půdy a sklizeň pícnin pod nejrůznějšími značkami - Kongskilde, Överum a JF. Kongskilde bude i nadále provozovat svou síť obchodních zastoupení, dealerů a importérů, která bude fungovat jako podpora zákazníkům.

Pro New Holland bude tato akvizice znamenat výrazné rozšíření a důležité vylepšení sortimentu o velice významnou skupinu strojů. Ujednání o převzetí je významným krokem ve strategii New Hollandu, který tak svým zákazníkům na celém světě bude moci nabídnout kompletní řešení. S uvedeným převzetím si New Holland vhodně doplní sortiment o techniku na zpracování půdy a secí stroje a rozšíří o další stroje pro sklizeň pícnin.

Příznivci této značky dobře vědí, že New Holland má dlouhou tradici v technice pro sklizeň pícnin, datované až do roku 1940. Způsobila například revoluci uvedením prvních automaticky pracujících lisů se sběracím zařízením na americkém trhu. Postupně byly vyvíjeny další stroje až ke kompletnímu sortimentu techniky. V současnosti je New Holland ve vedoucí pozici na trhu se stroji na sklizeň pícnin v Severní Americe.

Carlo Lambro, prezident New Holland Agriculture, k tomu řekl: „S převzetím segmentu techniky pro zpracování půdy, setí a sklizeň pícnin od Kongskilde získal New Holland významnou skupinu produktů a rozšířil svůj sortiment zemědělské techniky. Kontaktním místem pro zákazníky zůstává i nadále obchodní a importérská síť Kongskilde. Dohoda otevírá šance pro další růst a vytváří silný základ pro další rozvoj obchodu Kongskilde a jeho značek, přičemž my chceme nové produkty převádět postupně do portfolia společnosti New Holland.“*

Petr Beneš, foto archiv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *