Alpha se představila na letišti

Již několikrát se v České republice konala předváděcí akce samojízdného postřikovače Alpha Twin Force. Tentokrát proběhla na polním letišti nedaleko sídla dovozce postřikovačů Hardi - firmy Unimarco, a.s., kde se zájemci o tento stroj na vlastní oči přesvědčili, co dovede. Předváděcí akce samojízdného postřikovače Alpha Twin Force 2500 / 24, která proběhla na sklonku května, byla rozdělena do dvou částí. Nejprve se konala část teoretická, kde se zájemci i stálí zákazníci firmy Unimarco seznámili s parametry Alphy i ostatních postřikovačů a rosičů Hardi. Účastníkům se dostalo nejen informací o strojích, ale i o servisním zázemí firmy. Po prezentaci v areálu podniku proběhlo praktické předvádění na přilehlém polním letišti.

David Lůčný, prodejce firmy Unimarco, nám po předvádění doplnil některé skutečnosti:
„Dnešní předváděcí den se uskutečnil díky tomu, že jsme zde měli k dispozici postřikovač připravený pro zákazníka. Využili jsme příležitosti a pozvali všechny potenciální zákazníky, aby si mohli stroj prohlédnout a osobně vyzkoušet.
Předvedený stroj disponuje nádrží o objemu 2500 litrů a rameny o záběru 24 metrů s řízenou asistencí vzduchu Twin System. Celkové naklápění ramen a individuální naklápění každé jejich poloviny patří ke standardu. Pro eliminaci povětrnostních vlivů lze současně naklápět souvislou vzduchovou clonu společně s tryskami, čímž lze rychle reagovat na podmínky na poli – směr a rychlost větru, hustota porostu, pojezdová rychlost. Tímto se výrazně snižuje úlet postřikové kapaliny, což způsobuje vyšší pokryvnost a rovnoměrnost aplikovaného postřiku. Zároveň se zvyšuje biologická účinnost oproti účinnosti postřiku aplikovaného klasickým postřikovačem. Důležitějším parametrem než výkon je včasná a kvalitní aplikace, která zabezpečí maximální účinek postřiku a kterou je tento stroj schopen uživateli zajistit.
Hydrostatický pohon všech kol, pohodlná kabina s klimatizací a filtrací vzduchu je u samochodného stroje již standardem. Alpha je vybavena palubním počítačem Hardi Nova, který je schopen řídit a synchronizovat práci celého stroje. Postřikovač lze provozovat i s moderními zařízeními na přesné navádění či diferencované dávkování.
Takovéto akce nejsou vždy jen o konkrétních strojích, ale i o výměně informací a řešení požadavků uživatelů strojů, neboť jak určitě víme, jsou všechny zemědělské stroje pracující v republice daleko více vytížené než na západě. Toho si je výrobce strojů Hardi dobře vědom a vysílá k nám pracovníky technického oddělení, kteří situaci dokumentují a reagují přímo na požadavky našich zemědělců.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *