08.04.2024 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Amazone ContourControl i pro nesené postřikovače

Také v oblasti nesených postřikovačů pokračuje firma Amazone v dalším zvyšování preciznosti aplikace přípravků. Pro postřikovače UF 1602 a 2002 s rameny o záběru od 27 m nabízí německý výrobce kromě již osvědčeného systému vedení ramen DistanceControl nově ještě alternativně systém ContourControl.

Systém aktivního vedení ramen ContourControl zaručuje aplikaci látek s nejvyšší úrovní preciznosti při vysokých pojezdových rychlostech, s nízkým úletem a s vysokou plošnou výkonností. Malé či středně velké zemědělské podniky tak mají k dispozici postřikovač, který jim zaručí precizní aplikaci přípravků na ochranu rostlin či kapalných hnojiv formou, šetrnou k životnímu prostředí.

Komfort i pro nesené postřikovače

S aktivním vedením ramen ContourControl nabízí firma Amazone hydraulický systém s plně automatickým fungováním i pro nesené postřikovače. Sklon ramen je ovládán prostřednictvím hydraulického válce, jenž je oboustranně předpjatý.

Do požadované polohy uvádějí ramena firmy Amazone rychle reagující hydraulické ventily. Díky jejich činnosti mohou být kompenzovány všechny rušivé vlivy, způsobené jízdou po nerovném terénu apod. Na shodném principu jsou ovládány také hydraulické válce pro spouštění a zvedání obou polovin postřikových ramen. Postřiková ramena tak budou spolehlivě fungovat v nejrůznějších kulturách, ale i v silně kopcovitém a členitém terénu. V celém pracovním záběru bude dodrženaa požadovaná výška nad porostem nebo povrchem pozemku.

A to platí i o výškách pod 50 centimetrů. Tuto nízkou výšku budou moci postřiková ramena nesených postřikovačů Amazone UF 1602 a 2002 precizně udržovat díky kombinaci čtyřnásobného držáku trysek AmaSwitch a rozteči trysek na úrovni 25 cm.

S možností  pásové anebo bodové aplikace

Další předností ramen Amazone se systémem ContourControl je možnost separátního ovládání každého sklopného dílu. A to díky elektrohydraulickému sklápění Flex, které je ve standardní výbavě. Řidič může z kabiny také zvolit postřikování s redukovaným pracovním záběrem. Systém ContourControl otevírá také možnosti k využívání takových pokročilých systémů z oblasti precizního zemědělství, jako je pásová anebo bodová aplikace látek.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down