07.02.2022 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Amazone DirectInject - další medaile

U aplikační techniky snad více než kde jinde platí potřeba přesné aplikace. Novodobé trendy se zabývají systémy, které dokážou aplikovat přesnou dávku postřiku na konkrétní místo případně konkrétní rostlinu. Avšak, co když je na nějaké dílčí ploše potřeba přidat ochrannou látku nebo ji změnit? Zařízení, které tento požadavek řeší představila společnost Amazone a získala za něj ocenění.

DirectInject - precizní aplikace

Flexibilní výběr přípravků na ochranu rostlin přímo na poli a aplikace specifických účinných látek na konkrétní dílčí plochy zvyšují nároky na technologie. Možností by byl přejezd menším postřikovačem a aplikace dílčích ploch jednou ochrannou látkou a při dalším přejezdu aplikace jinou ochrannou látkou dalších dílčích ploch. To je však značně neekonomické. DirectInject řeší konflikt mezi větší flexibilitou a ekonomicky výhodným použitím větších postřikovačů. Tento systém umožňuje díky flexibilnímu dávkování kapalných i granulovaných prostředků vhodně reagovat na danou situaci v terénu.

přídavná nádrž

Princip systému

Systém injektáže druhého přípravku zahrnuje přídavnou 50l nádrž na koncentrovaný přípravek, který se přimíchá ve směsné komoře do hlavní postřikové jíchy. Takto obohacená směs je připravena v druhém paralelním vedení v ramenech a ihned po aktivaci DirectInjectu se dostává do trysek.  Vysokotlaký cirkulační systém DUS Pro je aktivován, pokud se zrovna kombinovaný roztok nepoužívá. Je tak zajištěna homogenita roztoku, stejně jako bezpečné oddělení obou okruhů. Při aktivaci DirectInjectu se DUS Pro uzavře a přídavná směs se dostává přes četné injektážní body přímo do trysek a je bez prodlevy aplikována.

Takto obohacená směs je připravena v druhém paralelním vedení v ramenech a ihned po aktivaci DirectInjectu se dostává do trysek.

Výhody

Výhodou systému je:

  • úspora pojezdů, a tím i úspora provozních nákladů a času
  • nespotřebovaný koncentrát přídavné ochranné látky se může opět stáhnout do kanystru a může se použít při jiném postřiku. To je výhoda proti zředěnému přípravku v hlavní nádrži, který je nutno vystříkat.
  • čištění systému po ukončení práce je možné řešit přímo z traktoru, přičemž potřebné kroky jsou zahrnuty v ovládání Comfort-Packet.

Přímý postřik DirectInject tak vytváří základ pro ještě přesnější ochranu plodin s minimální spotřebou zdrojů. Tím se chrání životní prostředí a snižují náklady.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down