07.01.2022 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikace kejdy i hnoje s větší precizností

Dánský výrobce aplikační techniky Samson Group umí nabídnout nejen oblíbené a vysoce spolehlivé cisterny a rozmetadla, ale také produkty z oblasti precizního zemědělství. Mimo jiné má vyvinuté vlastní systémy pro zpřesnění aplikace hnojiv, které zabraňují předávkování hnojiva či tvorbě vynechávek v aplikaci.

Takovou je například nová funkce Samson Section Control (TC-SC), která je integrována v počítači  SlurryMaster 8000, sloužícím k ovládání a nastavování funkcí u cisteren Samson PG II. Tato funkce umožňuje fungování automatického vypínání a zapínání sekcí v aplikátoru na základě znalosti polohy dle GPS. Například v klínech pozemků se tak zajistí dodržení předepsané dávky hnojiva na celé ploše pole. Funkce Section Control může automaticky řídit až čtveřici sekcí u povrchového hadicového aplikátoru Samson SHB4 či až dvě sekce u dalších strojů.

Další zajímavou funkcí je Samson Variable Rate Application (VRA/TC-GEO), kompatibilní se systémem ISOBUS. Ta je dostupná jak pro počítač SlurryMaster 8000, tak i pro ovládací počítač univerzálních rozmetadel SpreadMaster 8500. S novou funkcí je možné variabilně měnit množství aplikovaného hnoje, a to na základě dat, uložených v předpisové mapě. Živiny jsou tak aplikovány ještě precizněji, což je přínosné nejenom pro úroveň dosahovaného výnosu, ale i pro životní prostředí.

Samson také učinil další krok směrem ke zdokonalení svých služeb zákazníkům – tak, aby byly prostoje v případě výpadku stroje omezeny na minimum. Nabízí službu Samson Remote Support. Ta spočívá v tom, že servisní technik se může online připojit k počítači SlurryMaster 8000 kdekoli na světě, bez zpoždění a zjistit příčinu problémů bez nutnosti cestování na pole.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down