19.12.2021 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikace přesně až k hranicím pole

Při aplikaci minerálního hnojiva na povrch pozemku s využitím odstředivého rozmetadla požaduje každý uživatel přesnost v rozdělení - a to až k hranicím pozemku. Na okrajích pole si nikdo nepřeje ani zdvojené dávkování hnojiva, kdy by se zbytečně plýtvalo tímto drahým materiálem s rizikem následného poléhání porostu, ale zároveň není zájem ani o snížení dávkování a tím pádem plné nevyužití výnosového potenciálu pozemku.

Výrobci odstředivých rozmetadel na tyto požadavky svých zákazníků reagovali vývojem systémů hraničního rozmetání. Museli se potýkat se stále stejným problémem: jak zajistit stále shodné dávkování hnojiva na celé výměře pozemku, tedy i v klínech, na hranicích pole a na souvratích? Dnes je to již možné, ovšem je třeba mít k dispozici moderní technologie, jako určování polohy soupravy pomocí GPS, ovládání prostřednictvím systému ISOBUS, sekční kontrolu, možnost modulovat rozmetací obrazec a automatickou regulaci množství hnojiva, protékajícího rozmetadlem. Čili je třeba pořídit si odstředivé rozmetadlo ve vyšší úrovni výbavy.

Je pravda, že na trh přišly také jednoduché, mechanické systémy pro hraniční rozmetání. Ty však postrádají komfort ovládání i flexibilitu systémů, řízených elektronicky. A o něčem takovém, jako je dynamická sekční kontrola při hnojení v klínech polí, si lze nechat jen snít ……………

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down