18.12.2023 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikace Valtra Coach a systém Smart Top Link

Společnost Valtra Unlimited uvádí na trh systém Smart Top Link pro zvýšení přesnosti aplikace hnojiv. Dále na Agritechnice představila novou inovativní aplikaci Valtra Coach, která pomáhá řidičům zlepšit efektivitu spotřeby paliva tím, že sleduje jízdní návyky a nabízí zajímavou zpětnou vazbu v reálném čase.

Valtra Coach šetří palivo

Ředitel produktového managementu společnosti Valtra Tuomas Nevaranta věří, že řidičům nabídne užitečné poznatky. "Valtra Coach představuje nový směr v řešeních pro zemědělce založený na datech. Víme například, že u 20 % traktorů se více než 10 % spotřeby paliva odehrává ve volnoběžných otáčkách - to by se potenciálně mohlo snížit. Valtra Coach poskytuje řidičům okamžité a reálné poznatky založené na jejich vlastní jízdě."

Valtra Coach funguje tak, že využívá data shromážděná prostřednictvím telemetrického systému Valtra Connect a ukazuje řidičům, kde mohou spotřebovávat více paliva, než je nutné. Aplikace je pak porovnává se souhrnnými údaji a sleduje a odměňuje řidiče podle toho, jak mění svůj jízdní styl. V prvních studiích společnost Valtra se ukazuje, že u řidiče, který řídí traktor 5,2 hodiny denně, by mola aplikace ušetřit více než 330 litrů paliva ročně.  

Valtra Unlimited Smart Top Link

Společnost Valtra Unlimited uvádí na trh systém Smart Top Link pro zvýšení přesnosti aplikace hnojiv. Smart Top Link šetří hnojivo tím, že automaticky upravuje délku horního táhla a udržuje rozmetadlo v rovině, čímž zajišťuje správnou kalibraci rozmetadla po celou dobu aplikace. Na základě rozsáhlých polních testů totiž tým společnosti Valtra zjistil, že změna hmotnosti rozmetadla během rozmetání způsobuje změnu úhlu přibližně o 3°. To znamená, že pouze asi 20 % rozmetacího cyklu je rozmetadlo správně kalibrováno. Tato špatná konzistence rozmetání může mít za následek ztrátu výnosu nebo v určitých oblastech naopak nadměrnou aplikaci. Systém, který je k dispozici jako funkce Valtra Unlimited od začátku roku 2024, funguje prostřednictvím displeje SmartTouch a udržuje rozmetadlo hnojiv během práce ve vodorovné poloze. Se Smart Top Linkem jsou dodávány i dva radarové senzory, které jsou namontovány na přední a zadní části rozmetadla, a které měří vzdálenost od země. Tyto údaje se používají k řízení délky horního táhla.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down