28.12.2023 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikační novinky u Kuboty

Zavedením softwaru a hardwaru iXspray v neseném postřikovači XMS1 nabízí Kubota kompletní řadu postřikovačů kompatibilních se systémem ISOBUS. Řadu postřikovačů XMS lze ovládat pomocí terminálů K-monitor, IsoMatch Tellus nebo jakéhokoli jiného traktorového terminálu s certifikací AEF.

Řada nesených postřikovačů Kubota je vyvíjena pro přesné, snadné a nákladově efektivní postřiky. Pokročilá technologie zajišťuje, že postřik je prováděn s nejvyšší možnou přesností a účinností. Nesené postřikovače jsou často vybavovány ještě přední nádrží XFT. A právě pro tuto kombinaci představila Kubota na Agritechnice nový systém automatického plnění TwinFill.

Kubota TwinFill

V současné době se při plnění měří koncentrace postřikové kapaliny dvakrát, pro obě nádrže zvlášť, což může vést nesprávné koncentraci a k nadměrným nákladům. Kubota TwinFill je automatický plnicí program, který umožňuje obsluze naplnit přípravek najednou, a to pro přední i zadní nádrž. Software se postará o to, aby byla postřiková kapalina rozdělena a převedena do přední a zadní nádrže ve správném objemu a stejné koncentraci. Poté, co jsou obě nádrže naplněny čistou vodou na požadovanou úroveň, je v obou nádržích dosaženo stejné koncentrace chemie. Systém TwinFill je výhodný zejména pro středně velké zemědělce hospodařící na orné půdě, pěstitele zeleniny, ale také pro podniky konající služby. Obsluha může jednoduše naplnit všechny přípravky na ochranu rostlin v jednom kroku na celkový požadovaný objem obou nádrží dohromady nebo jen zadat počet hektarů, které mají být aplikovány, aniž by musela všechny přípravky odměřovat dvakrát, v různých množstvích a plnit nádrže zvlášť.

Díky systému TwinFill může obsluha po namíchání okamžitě zahájit postřik, protože postřiková jícha je v obou nádržích homogenní, se správnou koncentrací a připravená. Nedochází také k plýtvání čistou vodou nebo postřikovou kapalinou, protože je předem přesně vypočteno, kolik vody a postřikové kapaliny je potřeba.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down