19.05.2022 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikační technika na míru zákazníkům

Nedaleko přístavního města Brest na západě Francie, kde měly za druhé světové války své bunkry německé ponorky, má své sídlo firma Pichon. Její specializace je aplikační technika, konkrétně cisterny na kejdu a digestát, rozmetadla a míchadla kejdy.

V historii firmy je významný rok 2016, kdy se přestěhovala do nově vybudovaného sídla v obci Landivisaus. Vedle kancelářských prostor pro vedení společnosti, marketing, vývojové oddělení a školení obchodníků tam funguje i výroba techniky Pichon. Celý areál se rozkládá na ploše 22 000 metrů čtverečných a zaměstnání tam má celkem 210 pracovníků. Sehnat je není problém, protože Pichon ve svém regionu platí za atraktivního zaměstnavatele. Za rok továrna vyrobí 875 strojů Pichon a celkový obrat závodu činí 33 milionů euro za rok.

Další významný rok v historii Pichonu je 2019, kdy společnost zakoupil dánský Samson. Majitelé firmy Samson uvažují prakticky a zakládají si na tom, aby byly pro zaměstnance vytvořeny vhodné podmínky. Proto také investovali značné prostředky do výroby, ale také do vývoje nových strojů. Že to bylo správné rozhodnutí, potvrzují i čísla za letošní rok. V roce 2022 zaznamenává firma Pichon markantní nárůst počtu objednávek. Oproti původním plánům se množství objednávek zvýšilo trojnásobně a stále stoupá. Je tedy zřejmé, že se firmě Pichon daří. A pod křídly skupiny Samson Group bude další rozvoj ještě rychlejší.

Prodej a servis strojů Pichon v ČR zabezpečuje společnost Agrotec. Tradičně jsou nejprodávanější jednonápravová rozmetadla řady Pichon MK s objemem korby 10 až 15 krychlových metrů, na která lze naložit 10 až 15 tun hnoje.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down