Aplikátory pro ornou půdu i louky

Firma Zunhammer na svém stánku na veletrhu Eurotier 2016 prezentovala i různá provedení svých aplikátorů. Značnou pozornost poutal aplikátor Tele-Fix, dovolující jednoduše provádět přestavování pracovního záběru podle potřeby. Díky tomu lze nastavit záběr tak, aby množství hnojiva v cisterně postačovalo k aplikaci až na druhou stranu konkrétního pozemku bez nutnosti přerušování jízd.

Základem aplikátoru je stabilní nosný rám, rozdělený na čtveřici sekcí; vždy jedna sekce po stranách se může teleskopicky roztahovat nebo stahovat, čímž lze jednoduše měnit pracovní záběr z 18 na 27 m. Díky teleskopu je nový aplikátor vhodný i pro agregace s návěsnými cisternami Zunhammer na tandemovém podvozku. Krajní sekce jsou hydraulicky sklopné a samozřejmostí je automatický bezodkapový systém. U aplikátoru nechybí ani systém vypínání sekcí.

Jednoduchým a rychlým sklápěním se vyznačuje také aplikátor Glide-Fix. Přívodní hadice kejdy jsou uchyceny k pružným držákům, vyrobeným z plastu, vyztuženého skleněnými vlákny, který snižuje hmotnost aplikátoru. Kejda z každé hadice prochází gumovou manžetou a ústí do botky. Proti ucpávání hovoří dva argumenty: jednak je botka širší, než činí průměr hadice, a dále se gumová manžeta může roztáhnout.

V souvislosti s náhradou minerálních hnojiv hnojivy statkovými nabývá na významu aplikace kejdy do trvalých travních porostů či do porostů obilovin. Pro ni firma Zunhammer nabízí botkové aplikátory řady Farmland-Fix.*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *