Arbos kráčí v nastoupené cestě

Společnost Arbos se na novodobé zemědělské scéně objevila teprve nedávno. Poprvé byla světu představena právě na zemědělské výstavě Agritechnica v Hannoveru v roce 2015. Tenkrát jsme se dozvěděli, že Arbos patří do skupiny The Lovol Arbos Group kontrolované čínským gigantem Lovol Heavy Industry.

Představila tehdy svou strategii a střednědobé cíle a po dvou letech nezbývá než souhlasit, že kráčí statečně v nastoupené cestě. Na loňské výstavě Agritechnica zaujímal stánek společnosti již úctyhodnou část haly 5. Kromě traktorů pro běžné pracovní operace byly na stánku vystaveny i traktory pro speciální využití a závěsná technika.

Inovovaná pětitisícovka

Důležitým segmentem sortimentu jsou středně výkonné traktory řady 5000. Všechny modely této řady 5100; 5115 a 5130 byly přepracovány a nově splňují standardy evropského trhu. Všestranné využití a skvělý design- to jsou dvě silné vlastnosti pětitisícovky. Řada 5000 zahrnuje traktory s výkonovým rozpětím 100 až130 koní.

Vlajková loď vypluje na konci roku

Vlajkovou lodí flotily traktorů Arbos je modelová řada 7000. Na Agritechnice ji zatím prezentoval jen prototyp Arbos 7260, který by měl být oficiálně uveden na trh koncem letošního roku. Arbos 7260 bude pod kapotou ukrývat šestiválcový motor o maximálním výkonu pěkných 260 koní. Převod výkonu bude mít na starosti powershiftová převodovka s pěti mechanickými stupni, třemi rozsahy a čtyřstupňovým násobičem. Celkem bude mít obsluha k dispozici 60 stupňů vpřed a vzad přičemž změna směru bude možná elektrohydraulicky pod zatížením

Více v časopise Mechanizace zemědělství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *