19.08.2022 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Atraktivní domácí předvádění sklizně okopanin

U příležitosti 50. výročí prvního samojízdného sklízeče cukrové řepy Hermanna Paintnera se i letos v neděli 6. listopadu v Sittelsdorfu uskuteční tradiční domácí předvádění Ropa. Návštěvníky čeká  bohatý program, ukázky sklizně brambor a cukrové řepy, výstava zemědělské techniky a posezení v hale s  programem pro děti. K vidění bude i první kombajn na cukrovou řepu z roku 1972, vlastněný firmou Hermann  Paintner.

Ropa je nyní považována za prémiového výrobce v oblasti tažených bramborových sklízečů. Hlavním důvodem jsou jedinečné technické vlastnosti, jako je plně hydraulický pohon ve spojení s odolnými a na údržbu nenáročnými vlastnostmi stroje. Předvádění taženého jednořádkového a dvouřádkového sklízeče brambor se koná na bramborovém poli vzdáleném 8 km od farmáře Thomase Bauera u Niederleierndorfu. Čerstvě sklizené brambory se budou nakládat na nákladní auta se strojem Kartoffelmaus. Na místě budou mimo jiné zástupci společnosti Südstarke. 

Od 10 hodin budou na dvou polích v okolí závodu Ropa v Sittelsdorfu sklízet cukrovou řepu různé samojízdné stroje včetně Tiger 6S a Panther 2S, nejvýkonnějších sklízečů cukrové řepy na světě. Ihned po sklizni bude cukrová řepa naložena novým čisticím nakladačem Ropa Maus 6, poté bude cukrová řepa rozdrcena a silážována pro potřeby pilotní bioplynové stanice.

Od 13:30 představí společnost Ropa svůj kompletní sortiment. Po několika slovech vedení k aktuálnímu vývoji společnosti a novým stavebním opatřením Michael Gruber a Dr. Rupert Geischeder představí technické zajímavosti a nejnovější inovace v oblasti technologie cukrové řepy a brambor. Zaručeny jsou velkolepé snímky a videa při následné ukázce sklizně cukrové řepy celou flotilou strojů na cukrovou řepu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down