04.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Austro Diesel oslavil čtyřicátiny

Společnost Austro Diesel, výhradní dovozce techniky Massey Ferguson do České republiky a do dalších mnoha států Evropy, byla založena v roce 1982 a letos proto oslavila čtyřicáté výročí své existence. Slavnostní večer se uskutečnil ve Vídni a měl krásné motto "Farmous 40".

Na slavnostní večer přijelo více než 450 obchodních partnerů Massey Ferguson z celé střední a východní Evropy, ale byli tu také  zaměstnanci společnosti Austro Diesel, zástupci managementu společnosti Massey Ferguson i mateřské společnosti AGCO a nechyběli ani zástupci dalších partnerských společností.

"Můžeme být velmi hrdí na to, že jsme vybudovali tak solidní společnost, která se stala konstantou pro zákazníky, partnery i zaměstnance. Rád bych vyjádřil své upřímné poděkování všem zúčastněným," řekl Johann Gram, ředitel a spolumajitel společnosti Austro Diesel.

Rozsáhlá prodejní síť  firmy Austro Diesel s více než 100 nezávislými prodejci v 11 zemích tvoří silnou páteř. Základ tohoto úspěchu byl položen již v roce 1982, kdy  Hubert Pölz založil společnost Austro Diesel a převzal dvě prodejní linky: Massey Ferguson a Fermec, ke kterým později přibyly ještě stavební stroje Case.

V roce 1999 získala společnost Austro Diesel výhradní práva na distribuci zemědělských strojů Massey Ferguson  v České republice a na Slovensku a v roce 2003 také v Maďarsku.

V roce 2013 dále získala společnost Austro Diesel možnost výhradně zastupovat Massey Ferguson  v balkánských zemích Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Kosovu, Bosně a Hercegovině, Severní Makedonii a Černé Hoře.

V roce 2018 se Austro Diesel stává díky strategii společnosti Massey Ferguson "Full Linerem" neboli prodává kompletní sortiment. Zemědělci tak mohou v barvě Massey Ferguson zakoupit kromě traktorů, sklízecích mlátiček a manipulátorů také  žací stroje , obraceče, shrnovače nebo lisy na válcové i hranolové balíky.

Austro Diesel je pyšný i na to, jak v letech 2020–2022  zvládl krizi covid-19 bez jakéhokoli narušení dodávek. Je to mimo jiné díky motivované síti prodejních partnerů, velmi dobře fungujícímu skladu náhradních dílů a v neposlední řadě specializovanému týmu Austro Diesel. V letech 2020 a 2021 se navíc tržby zvýšily téměř o 15 %.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down