30.01.2023 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Automatický sběr a ukládání dat otevírají nové možnosti

Stroje Vervaet, vyrobené od roku 2022, jsou standardně vybaveny základním systémem Vervaet Connect. Senzory sbírají data o výkonnosti a provozu stroje, data jsou automaticky přenášena a mohou být v reálném čase zobrazována na novém online portálu MyVervaet (www.my.vervaet.nl).

Z jakéhokoli místa lze na tomto portálu vyvolat data o příslušném stroji Vervaet – jak aktuální, tak i historická. Díky vysoké úrovni kompatibility mohou být získávané informace vyměňovány se spoustou dalších současných elektronických systémů (John Deere, Dacom, Agrarmonitor a další).

Na portálu MyVervaet zobrazované informace zahrnují následující oblasti: sledování polohy strojů Vervaet v reálném čase, provozní status strojů, včetně rychlosti jízdy, výkonu motoru, spotřeby paliva a hektarové výkonnosti, aktuální nastavení a parametry s živým náhledem na terminál v kabině, servisní informace jako je objem paliva v nádrži a provozní hodiny, všechna varování při problémech nebo chybových hlášeních, historická data o pracích, provedených strojem v minulosti, u sklizňové techniky, pokud to dokáže, tak výnosové mapy pozemků a aplikační mapy (pro Hydro Trike a Quad).

Nový telemetrický systém má mnoho předností. Vlastník stroje si může potřebné informace kdykoli zobrazit, což zjednodušuje správu strojů. To je zvláště výhoda pro podniky, které využívají větší počet strojů výrobce Vervaet. Díky možnosti vyvolat si dřívější nasazení strojů je možné provádět analýzu parametrů jako je spotřeba paliva, výkonnost, ztrátové časy, ujetá dráha po poli atd., porovnávat data, práci jednotlivých obsluh a přijímat návrhy ke zlepšení. Tím se může zvýšit efektivita práce a snížit náklady. Také poskytovatelé služeb této funkce rádi využijí.

Pokud by se vyskytla chybová hlášení, mohou být přímo online zpracovávána týmem specialistů z obce Biervliet v Holandsku. Pro samojízdné aplikátory Vervaet Hydro Trike a Quad 550 umí nový systém sestavovat v portálu MyVervaet aplikační mapy. Tyto mapy zobrazují data o tom, kolik kejdy či digestátu bylo v kterých místech pozemku aplikováno. Uložená data mohou být doplněna o data o složení hnojiva z NIR senzoru. A nově Vervaet implementoval do svých sklízečů řepy systém pro měření výnosu. Získané výnosové mapy jsou automaticky zobrazovány v prostředí „MyVervaet“. Odtud mohou být spolu s dalšími daty přenášeny k zákazníkovi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down