31.01.2022 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Automatizace lisu na hranolové balíky

Ač práce se soupravou traktoru s lisem na velkoobjemové hranolové balíky je o něco jednodušší než při lisování válcových balíků, i tak vyžaduje neustálou pozornost. Při požadavku na adekvátní výkonnost musí řidič neustále sledovat směr a vydatnost řádku, aby se sebral veškerý materiál a lisovací komora se rovnoměrně naplnila, ale aby též nedocházelo k přetížení nebo dokonce ucpání lisu. Kromě toho se musí nastavení lisu často přizpůsobovat měnícím se podmínkám sklizně, aby bylo dosaženo konzistentní hustoty a hmotnosti balíku.

Systém Big Baler Automation od společnosti New Holland je prvním systémem svého druhu. Obsluha v něm může nastavit požadovanou hmotnost balíku a Big Baler Automation pak předvídavě a nezávisle provádí vedení stroje, reguluje rychlost traktoru a upravuje nastavení lisu. Jedná se o zásadní vývoj směrem k plně automatickému provozu lisu na hranolové balíky.

LiDAR senzor (Light Detection and Ranging) pomocí laserového paprsku opticky měří řádky před traktorem a senzor IMU detekuje zrychlení a směr jízdy traktoru. Krom toho jsou využity informace z GPS systému na traktoru, pro dosažení ještě větší přesnosti. Traktor je tedy veden plně automaticky nad řádkem a jeho rychlost je předvídatelně přizpůsobena měnícím se podmínkám směru a hustoty řádků. Změřená data o objemnosti řádku zároveň slouží k neustálému předběžnému výpočtu hmotnosti balíku, aby bylo možné upravit nastavení lisovacího tlaku a prostřednictvím rychlosti jízdy upravit tloušťku vrstvy lisovaného materiálu při jednotlivých zdvizích pístu.

Díky tomu lis i při měnících se podmínkách sklizně a výnosu nepřetržitě funguje s vysokou kapacitou a je dosaženo stejné hmotnosti všech balíků.

Systém Big Baler Automation uleví řidiči během dlouhých dnů sklizně a pomáhá zajistit vysoce produktivní lisování i v prašných dnech, či v noci. Konzistentní hmotnost balíku usnadňuje plánování následné logistiky. Přestože mnohé z jednotlivých aspektů systému jsou známé a dokonce již dříve získaly ocenění, systém Big Baler Automation vyniká jako komplexní řešení s vysokou úrovní praktického využití.*

Díky systému Big Baler Automation lis i při měnících se podmínkách sklizně a výnosu pracuje nepřetržitě s vysokou kapacitou a je dosaženo stejné hmotnosti všech lisovaných balíků

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down