05.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AVR představila nový pásový dopravník Python pro skladování brambor

Společnost AVR nadále investuje do vývoje a modernizace kompletního sortimentu techniky pro pěstování brambor, a to včetně skladovací techniky. Výsledkem vývoje je nová generace pásových dopravníků AVR s názvem Python.

Spojení dvou pásových dopravníků do jednoho celku nabízí velkou přepravní kapacitu. Zároveň je nový dopravník vůči bramborům i velmi šetrný,  a to díky pohyblivým zvýšeným hranám. Kromě toho je AVR Python lehce transportovatelný dopravník a velice jednoduše se ovládá. A je i flexibilně využitelný.

Se stabilním a robustním rámem

Pásový dopravník AVR Python se vyznačuje stabilním a robustním rámem a současně dobrou manévrovatelností. Stroj je tak koncipován, aby bylo možné vzájemně polohovat oba dopravníky vůči sobě ve všech možných úhlech. Díky možnostem vzájemně nezávislého výškového nastavování příjmové vany i vykládacího prostoru dopravníku, stejně tak i elektrického přestavování délky, lze instalovat nový pásový dopravník Python v potřebné pozici v jakémkoli skladovacím zařízení.

S dopravníkem přitom může manipulovat jen jediná osoba. A to díky tomu, že hlavní kola podvozku jsou otočná o 360 stupňů a jsou vhodně doplněna čtveřicí pohyblivých menších koleček.

Šetrná přeprava hlíz

Promyšlená konstrukce dopravníku se stará o to, že brambory se nikde nedostávají do kontaktu s kovovými díly rámu. Tak je zaručena velice šetrná přeprava hlíz. Mezi prvním a druhým dopravníkem je přechodový stupeň plynule nastavitelný, takže pádová výška pro přepravované hlízy brambor je redukována na absolutní minimum. Výsledkem je výjimečně šetrný dopravní systém pro brambory.

Zvýšené hrany kromě toho vytvářejí vanu, která zvládá bezpečně přepravovat i velké objemy brambor. Oblast ve středové části těchto pásů je plochá, takže nový pásový dopravník AVR Python může fungovat i jako přebírací pás.

Nový dopravník AVR Python bude poprvé k vidění na tradiční bramborářské mezinárodní polní výstavě a předvádění „Potato Europe“ ve dnech 6. a 7. září v obci Kain v Belgii.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down