06.11.2015 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Azurit od firmy Lemken

Secím strojem Azurit vstupuje Lemken do segmentu přesných secích strojů. Specifikem Azuritu je umístění kotoučových secích botek. Základní rozteč řádků činí 75 cm, přičemž osivo je vyséváno do dvouřádků Delta Row, vzájemně vzdálených 12,5 cm a zároveň do trojúhelníkového sponu. Trojúhelníkový spon zabezpečuje lepší příjem vody, živin a světla, podle výrobce až o 70 % a tak zvyšuje výnos z jednotky plochy.
Osivo kukuřice, sóji, slunečnice, nebo řepky je pomocí dvou kotoučů nabíráno z centrálního zásobníku a distribuováno střídavě do dvojice semenovodů a následně vzduchem dopraveno do výsevních botek. Secí stroj umožňuje i přihnojení, které je vedeno doprostřed dvouřádku. Meziřádkovou vzdálenost lze nastavit od 37,5 do 85,5 cm, výhodou Azuritu je možnost setí při rychlosti jízdy až 15 km/h.

Gigant Heliodor je nově vyráběn se zvětšeným záběrem na 16 metrů. Při agregaci s kloubovými či pásovými traktory s ním lze dosáhnout výkonnosti až 25 ha/h. Na nosiči Gigant může být zavěšena čtveřice talířových bran Heliodor 9 se samostatným kopírováním. Pracovní orgány, talíře mají průměr zvětšený z 465 na 510 mm, díky čemuž byla maximální pracovní hloubka zvýšena o 2 cm na současných 14 cm. Nosič nářadí Gigant je vybaven širkoprofilovými pneumatikami se šířkou 800 mm, které snižují utužení půdy a dobře rozkládají hmotnost nářadí. Pro přepravu je stroj sklopný na šířku 3,5 m a výšku 4 m.

Lemken Solitair 9 je osvědčeným secím strojem. Novinkou je Solitair 25, který již na první pohled upoutá svým plastovým zásobníkem s objemem 3000 l, umístěným nad dvěma rozměrnými pojezdovými koly. Dvě výsevní jednotky jsou samostatně elektricky poháněné a umožňují výsev semen všech běžně setých plodin i dávkování granulovaných hnojiv. Díky samostatnému pohonu jde vysévat různý výsevek v každé půlce záběru. Přepracován byl systém pneumatické distribuce osiva, ventilátor je tišší a má menší příkon. Změněny byly i rozdělovací hlavy. Jsou čtyři a umožňují různý systém založení kolejových řádků. Kotoučové secí botky jsou doplněny utužovacím kolečkem.

K secímu stroji Solitait 25 lze připojit pět druhů předřazeného půdozpracujícího nářadí. Secí botky lze v případě potřeby demontovat a místo nich zapojit do tříbodového závěsu přesný secí stroj Azurit. Hlavní zásobník pak slouží pro hnojivo. Secí stroj Solitair 25 se ovládá pomocí 4,8 palcového terminálu Lemken, nebo v případě systému Mega Drill je volitelnou ovládací jednotkou terminál CCI 200, komunikující přes  ISOBUS.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down