10.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Balička pro ovíjení i svážení balíků

Německý Fendt má ve svém sortimentu závěsné techniky ke sklizni pícnin také tažené ovíječky balíků. V roce 2018 si Fendt sortiment tažených baliček rozšířil: k modelu Fendt Rollector 130 přibyl větší typ Fendt Rollector 160.

Jak uvádí označení, větší model dokáže ovíjet balíky o průměru až 1,6 m a může tak být vhodným partnerem lisu Rotana V 160. Balička byla představena v průběhu Pícninářského dne Agromexu, který proběhl na konci května nedaleko obce Okrouhlička.

Balička Fendt Rollector 160 přesvědčila o kvalitě své práce přítomné zemědělce při praktických ukázkách. Svým ramenem si hladce naložila velké balíky téměř nezavadlé travní píce a ovinula je zvoleným počtem vrstev fólie. Zatímco probíhalo ovíjení, zvládl šikovný řidič nabrat do ramene ještě další balík a odjet na kraj louky. Přesvědčivě tak ukázal na možnost pomocí této baličky převážet až dva balíky najednou. V cíli cesty lze pak zabalený balík odložit, druhý balík si poté položit na balicí stůl, ovinout a poté odložit vedle balíku prvního. Balička tak umí fungovat i pro svážení balíků.

Pro maximální produktivitu práce má Fendt Rollector 160 kompletní elektrohydraulické ovládání. Dokáže si tak například i sama zjistit velikost naloženého balíku.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down