BCS Volcan K 105 SDT

Kandidátem na titul Traktor roku pro speciální využití je i nový model traktoru značky BCS Volcan K105 SDT Dualsteer. Traktory BCS Volcan jsou charakteristické oscilačním rámem a klubovým řízením s možností natáčení i kol. Tento systém dvojitého řízení Dualsteer má společnost BCS patentovaný a dává stroji jedinečnou obratnost. Poloměr otáčení 2580 mm snižuje pracovní čas i náklady na práci.

Tento malý a velmi obratný stroj je vybaven moderním motorem nové generace, který splňuje emisní normu Tier 3. Konkrétně jde o pohonnou jednotku Kubota V3800 CR TE4 se čtyřmi válci a maximálním výkonem 98 koní. Nejvyššího točivého momentu 330 Nm dosahuje motor v otáčkách 1500 ot/min. Systém Common Rail s elektronicky řízeným vstřikováním při vysokém tlaku přináší plynulý chod motoru, méně hluku i vibrací, menší spotřebu paliva a snížení emisí pevných částic. Prioritou je i snadná údržba a snadný přístup k filtrům. Klasický tangenciální cyklonový filtr byl nahrazen novým filtrem se stejnou funkcí, ale nižší hlučností. Zajímavostí je i fakt, že přední strana vzduchového filtru přesně nasedá na kapotu tam, kde je vybavena průduchy pro přívod vzduchu. Výfuk je vyveden tak, aby nenarušoval úsporné rozměry stroje ani kompaktní vzhled.

Nové modely nabízí řidiči příjemné svezení v nové nízké kabině, která je odpružená silentbloky. Kabina je zařazena do kategorie čtyři, je přetlaková a pro řidiče bezpečná i když například provádí postřik.

Novinkou je také nový design kapoty, který kombinuje funkčnost a eleganci. Trochu agresivní vzhled mu dodávají dvě LED světla umístěná v čele kapoty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *