Brány podniku se otevřely

Prodejní a servisní středisko Sever společnosti Agrall zemědělská technika a. s. pořádalo dny otevřených dveří. Návštěvníkům z řad zákazníků, potenciálních zákazníků i široké veřejnosti představilo celý prodejní sortiment společnosti Agrall. Na venkovní ploše byly k vidění traktory, sklízecí mlátičky i další stroje značky Claas, které doplňovala technika pro zpracování půdy a setí od švédské firmy Vaderstad.

Podnik leží u obce Raná v okrese Louny a letos na jaře oslaví dva roky v tomto novém areálu. Hlavní činností střediska Sever je prodej a servis kompletního sortimentu společnosti Agrall pro okresy Kladno, Louny, Chomutov, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Česká Lípa a Litoměřice.

Flotila traktorů i stroje pro sklizeň

Agrall Sever zaměstnává 14 pracovníků a jeho vedoucím je Radovan Svoboda. Vzhledem k tomu, že podnik leží v lokalitě velkých zemědělských okresů, se zde stroje prodávají dosti. Zájem je o celý sortiment a například v portfoliu traktorů jde napříč všemi výkonovými třídami. Na dni otevřených dveří byli vystaveni zástupci většiny řad. Byl tu například Atos 330, nejslabší člen řady s čtyřválcovým motorem pod kapotou a výkonem 88 koní. Návštěvníci si mohli prohlédnout několik traktorů nových generací traktorů Arion 400, 500 a 600 i traktorů Axion. Na dvoře podniku Agrall Sever byly k vidění čtyři sklízecí mlátičky z řady Tucano a Lexion a také linka pro sklizeň píce, kterou prezentovali stroje diskový žací stroj Disco 3200, obraceč Volto 800, shrnovač Liner 1600 a lisy na válcové balíky Variant a Rollant.
Nová technologie setí řepky

V podniku Agrall sever se velmi dobře prodávají také stroje na zpracování půdy a setí. V loňském roce dokonce středisko prodalo nejvíce strojů značky Vaderstad ze všech středisek firmy Agrall. Zajímavostí je technologie pro setí řepky přesným secím strojem Vaderstad Tempo TPV 12 v rozteči 45 cm. Firma Přesný secí stroj Tempo byl poprvé zařazen do sortimentu v roce 2012. V nedávné době byla vyzkoušena technologie přesného setí pro porosty řepky a výsledky jsou velmi zajímavé.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *