Být co nejblíže k zákazníkům

Pro manažery podniků, mechanizátory, vedoucí dílen, ale hlavně pro všechny uživatele byly určeny Dny New Holland, které se konaly začátkem února ve středisku firmy P&L v Kroměříži.

Co firmu k jejich uspořádání vedlo, na to jsme se zeptali jejího ředitele, Ing. Luboše Pelánka.
„Již od založení firmy je naší základní filozofií přiblížit se co nejvíce našim zákazníkům. A právě na takových akcích, jako je ta dnešní, si mají zemědělci možnost námi nabízené stroje doopravdy „osahat“. Samozřejmě i výstavy a veletrhy mají svůj smysl, ale nemá cenu si nic nalhávat. Jde při nich hlavně o prestiž. Jenže co dají ve skutečnosti uživatelům? Raději předvedeme stroje menšímu počtu lidí, ale těm s opravdovým zájmem.“, říká Luboš Pelánek a pokračuje:“ S podobnými akcemi jsme začali již v loňském roce a mohu říci, že se osvědčily, což je vidět i na relativně vysokém počtu návštěvníků. Pořádáme je na všech třech našich střediscích a zemědělci z příslušných regionů to kvitují s povděkem. Dnes jsme se zaměřili na stroje pouze jedné značky – New Holland, ale není tajemstvím, že v našem sortimentu jsou také závěsné stroje. Proto bychom rádi pořádali podobné dny na každém z našich středisek dvakrát do roka a střídavě je zaměřovali na techniku závěsnou a stroje New Holland.
Naším cílem je stále vylepšovat hlavně servisní činnost firmy. Momentálně pracují tři servisní střediska a jejich zázemí je velmi dobré, takže si myslím, že se určitě nemáme za co stydět. Stále roste počet servisních pracovníků, kterých již momentálně máme 30, z toho více než polovina z nich je mobilních a zajišťuje opravy v terénu. Přesto je někdy obtížné všechny opravy rychle zvládnout. Například nyní máme rozpracovaných asi 20 traktorů na středních opravách, což je poměrně náročné také z hlediska včasného zabezpečení náhradních dílů.“
Novinky zatím v tajnosti
A jaké novinky chystá firma P&L v letošním roce? To nám zatím neprozradí, ale možná v polovině roku už můžeme být chytřejší …Stěžejním programem pro tuto sezónu se zatím zdají být produkty značky Bergmann. S touto značkou spolupracuje firma P&L již osm let, ale poslední dobou se spolupráce značně prohloubila. Její výrobky nepatří mezi ty laciné, ale svoji kvalitu dostatečně prokázaly. Například rozmetadla jsou na špičkové úrovni, i když jsou určena hlavně pro velké podniky nebo podniky služeb. Vloni proběhl zkušební provoz výměnného systému a ten v něm obstál přesto, že pracoval převážně ve velice složitých podmínkách. Kromě strojů Bergmann se v loňské sezóně velice dobře osvědčily podrýváky francouzské provenience Techmagri. Stroje, které byly do nabídky zařazeny původně pouze na zkoušku, se setkaly u uživatelů s velice příznivým ohlasem zvláště díky již výše zmiňovaným těžkým podmínkám.
Na Dnech New Holland v Kroměříži úzce spolupracovali zástupci firmy Agrotec, a. s. Hustopeče, kteří jsou generálním dodavatelem strojů této značky. Návštěvníkům byl nastíněn kompletní sortiment zemědělské, ale i jiné techniky, který má Agrotec ve své nabídce. Kromě praktických ukázek byla akce doplněna především přednáškou o ekonomice provozu traktorových souprav, která se mezi účastníky setkala s nemalým ohlasem.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *