19.03.2023 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čelně nesený žací stroj se speciálním závěsem

Firma Krone má ve svém sortimentu žacích strojů také zajímavé čelně nesené provedení. Pod označením Krone EasyCut 320 F Pull se skrývá čelně nesený žací stroj, jenž je koncipovaný jako tažený – a nikoli jako tlačený, což je mnohem častější případ. Existuje ve výbavě s anebo i bez zařízení na souběžnou úpravu píce.

Firma Krone se vydala cestou vývoje taženého provedení, neboť má řadu předností – jak v odlehčení, tak i v kopírování půdy. Ale tlačené varianty vyrábí taktéž. Žací stroj EasyCut 320 F Pull se agreguje přímo do spodních táhel čelního tříbodového závěsu. Horní táhlo slouží k nastavení požadované výšky sečení. Dále je od traktoru zapotřebí jeden jednočinný vnější hydraulický okruh, s nímž se ovládá zdvih a odlehčování žacího stroje.

Hlavním rámem jsou dvě prohnuté profilované trubky. Žací stroj je udržován ve středové poloze jedním ramenem prostřednictvím kulového kloubu. Žací stroj je tak nesený příznivě ve svém těžišti. O zdvih se stará pístnice. Další pístnice je propojená se zásobníky na stlačený dusík a funguje tak jako odlehčovací prvek. Aktuální tlak zobrazuje manometr. Celkově moderní vzhled propůjčuje žacímu stroji pěkně střižená kapota.

Vydřený systém zavěšení dovoluje žacímu stroji plynule kopírovat terén a boční výkyvy vždy až o osmnáct stupňů. Pokud by došlo ke kontaktu s překážkou, umí se Krone EasyCut 320 F Pull vychylovat dozadu a nahoru.

Zakrytování odpovídá jednotnému designu diskových žacích strojů Krone EasyCut. V zadní části jsou instalovány kryty z plechu. Sečení hmoty obstarává osvědčená disková žací lišta SafeCut. Převodovka pohonu žacího nosníku má integrovaný volnoběh. O zformování takového řádu, aby se vešel mezi kola traktoru, se starají velké shazovací bubny, vždy po jednom na každé straně za žacími disky. Díky nim žací stroj odkládá kompaktní řádek. Bez kondicionéru je Krone EasyCut 320 F Pull příznivě lehký – hmotnost činí jen 950 kilogramů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down