31.01.2022 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CEMOS Auto Header

Adaptéry sklízecích mlátiček s proměnnou délkou žacího stolu jsou často používány nesprávně. Pozice přiháněče není vždy přizpůsobena aktuálním podmínkám sklizně a tok sklizeného materiálu bývá nepravidelný, protože délka stolu není sladěna s délkou sklízených rostlin. Často se totiž na nastavení vhodné délky stolu zapomíná. Důsledkem jsou vyšší ztráty před sklízecí mlátičkou a ztráty výkonnosti při výmlatu v důsledku nepravidelného toku sklízeného materiálu. Pokud je tedy žací adaptér špatně nastaven, ostatní prvky pro seřízení sklízecí mlátičky již nejsou schopny plně optimalizovat práci stroje.

Claas proto vyvinul technologii CEMOS Auto Header, určenou pro žací adaptéry s variabilní délkou žacího stolu a šnekovým vkládacím dopravníkem. Laserový skener nepřetržitě registruje výšku sklízené plodiny. Jakmile kombajnér určí, jak hluboko má zasahovat přiháněč do sklízeného porostu, upravuje se následně toto nastavení automaticky podle změny výšky plodiny. Systém rozpozná i kolejové meziřádky a nasměruje všechny sklizené rostliny do průběžného šneku.

Délka stolu žacího adaptéru a vodorovné seřízení přiháněče se nastavují v závislosti na intenzitě rozdílů v naměřených hodnotách snímače objemu materiálu v komoře šikmého dopravníku. Čím rovnoměrnější je tok sklizeného materiálu, tím nižší je rozptyl naměřených hodnot.

Řídicí systém CEMOS Auto Header ulehčuje práci obsluze a vytváří předpoklady pro maximalizaci průchodnosti sklízecí mlátičky. Jde tedy o další prvek na cestě k plné automatizaci procesu sklizně, který bude dostupný pro sklízecí mlátičky Claas modelových řad Lexion a Trion.*

Řídicí systém Cemos Auto Header nastavuje automaticky polohu přiháněče a délku žacího stolu. Tím ulehčuje práci obsluze a vytváří předpoklady pro maximalizaci průchodnosti sklízecí mlátičky

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down