13.11.2021 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cena pro techniku za životní prostředí jde na rodinný podnik

Německý výrobce Rauch Landmaschinenfabrik GmbH se sídlem v městě Sinzheim získal hodnotné ocenění: cenu pro techniku za životní prostředí spolkové země Bádensko-Württembersko v kategorii „Měřicí, řídicí a regulační technika, průmysl 4.0“. A to za svůj systém Multirate.

Ministryně Thekla Walker k udělení ceny řekla: "Nový systém dávkování umožňuje na velkých plochách dosahovat precizního zásobení rostlin živinami a šetří tak hnojivo, energii a emise.“

Kategorie „Měřicí, řídicí a regulační technika, průmysl 4.0“ ceny pro techniku za životní prostředí spolkové země Bádensko-Württembersko letos mohla být v kategorii „Zemědělství 4.0“ přejmenována. A to proto, že ji vyhrál systém Multirate, technologie dávkování hnojiva pro pneumatická rozmetadla Rauch.

„Zemědělství je pod společenským tlakem. Proto jsme rádi, že u ceny pro techniku za životní prostředí 2021 se na první místo dostalo řešení z oblasti zemědělské techniky, které zemědělce podporuje v racionální aplikaci hnojiv, zohledňující ochranu přírodních zdrojů. Zatímco se u běžných dvoukotoučových odstředivých rozmetadel nechá hnojivo dávkovat na celý pracovní záběr, tak hnojení se systémem Multirate funguje i po malých dílcích. Aplikační zóny i ve velmi jemných rastrech od 1 do 1,2 m jsou takto precizně pohnojeny vždy s požadovanou dávkou hnojiva. Při přibližně dvou milionech tun hnojiv, aplikovaných každoročně v Německu, se takto získává značný potenciál úspor.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down