CERNIN DILY s. r. o. má nové logo

Firma CERNIN DILY s. r. o., která měla stánek na výstavě Naše pole, je dceřinou společností firmy CERNIN s. r. o., a i když s mateřskou firmou úzce spolupracuje, má vlastní vývoj a výrobu. Svou cestu započala jako výrobce náhradních dílů pro půdozpracující techniku, ale dnes vidí svůj největší potenciál v rozdružování balíků. Zaměřuje se tak spíše na vývoj menších strojů určených pro živočišnou výrobu. Tento posun se objevil i v novém logu, které zobrazuje kulatý balík. 

Aby chovaná zvířata mohla podávat optimální výkon, musí mít vedle kvalitního krmení také možnost účinného odpočinku a v souvislosti s tím i vhodně připravený prostor včetně podestýlky. Jedním z klíčových parametrů je zvolení vhodného materiálu a jeho optimální zastýlání do lože.

Zastýlací lžíce

Přímo na stánku společnosti CERNIN DILY s.r.o. byla k vidění krmná a zastýlací lžíce, která je natolik robustní, že dokáže odolávat těžkým podmínkám provozu a splňuje všechny požadavky pro zastýlání separátu, volné slámy, vápence nebo zakládání krmiva.

Obdobná technologie zastýlání pomocí turbíny má pro mnoho zákazníků vedle řady výhod i některé nevýhody, mezi které patří zvýšená prašnost.

Zastýlací lžíce zvládne bezprašné zastýlání separátu i slámy a může sloužit i k případnému dokrmování. Lžíce se vyrábí ve třech velikostech, je nesená a dá se připojit na různé typy manipulátorů, smykových nakladačů nebo čelních nakladačů.

Opotřebitelné díly

CERNIN DILY s. r. o. se také dále zabývá výrobou opotřebitelných náhradních dílů, jako jsou dláta pro kypřící a podmítací stroje včetně pluhů, břity, střední díly, odhrnovací desky a také nože pro krmné vozy různých značek nebo díly pro zelinářské stroje (řezačky apod.).

Při výrobě používá společnost moderní otěruvzdorné materiály a technologicky vyspělé zvyšování odolnosti proti opotřebení. Kromě tepelného zušlechťování se používají technologie tvrdokovových návarů, karbidových nástřiků i pájení karbidových destiček. Převážná část produkce je dlouhodobě určena na export.

Padesát na padesát

V současné době jsou tržby v oblasti strojů a opotřebitelných dílů rozděleny v poměru 30 : 70 %. V budoucnu by se ale společnost CERNIN DILY s. r. o. chtěla více prosadit se svým strojním programem, tak aby se poměr vyrovnal na 50 : 50 %. A vzhledem k tomu, že vývoj a výroba strojů pružně reaguje na požadavky přímo z praxe, je tento cíl v dohledné době určitě reálný.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down