Červená kavalerie se valí republikou

Jaro se v poklidu blíží svému konci, všichni zemědělci doufají, že nám letos příroda nepřipraví žádné překvapení a netrpělivě očekávají, za jakou cenu budou letos své produkty prodávat. Na toto období připravují prodejci zemědělské techniky řadu předváděcích akcí. Ani letos tomu samozřejmě není jinak. Firma Austro Diesel Bohemia připravila pro letošní rok předváděcí turné, při kterém na šesti místech České republiky představí zemědělcům stroje značky Massey Ferguson.

Z Kasejovic na sever Čech
Červená kavalerie odstartovala 15. května účastí na Dnu Zemědělce v Kasejovicích, odkud se traktory přesunuly na sever Čech do městečka Dobroměřice. Tam, v areálu prodejního a servisního střediska MF-Servis Louny, proběhla v pátek 18. 5. 2001 druhá předváděcí akce letošního turné. Majitel firmy MF-Servis Louny Luboš Žáček se svou ženou měl pro své zákazníky připraven opravdu pestrý program. V areálu firmy si zákazníci mohli prohlédnout vybavené dílny, nově vystavěný pneuservis, ale hlavně osm traktorových souprav, dvě sklízecí mlátičky a jeden malotraktor, hlavní cenu tomboly firmy Austro Diesel Bohemia.
Aktivní předvádění pro 250 návštěvníků
Nejprve všech osm souprav postupně najíždělo na pomyslné jeviště. Stroje Massey Ferguson všem dvěma stům padesáti účastníků důkladně představil Tomáš Urban, návěs Annaburger agregovaný s traktorem MF 8280 představil zástupce firmy CRS-Marketing Ing. Martin Hruška a stroje Dal Bo Ing.Martin Roh z firmy Muntos s. r. o.
Další částí výstavního dne v Dobroměřicích bylo aktivní předvádění strojů při práci. Na poli se předvedl traktor Massey Ferguson 8270 s šestiradličným pluhem MF 725, dále traktor MF 8250 s diskovým podmítačem Dol Bo a traktor 8220 s kompaktorem Dal Bo Multiflex.
Po předvedení strojů na poli byl čas oběda a tak se i většina návštěvníků věnovala připravenému občerstvení. Každý z účastníků si mohl vybrat, pivo, limo, víno, párek, pečené maso, zkrátka kdo co chtěl.
Po přestávce představil pan Rudolf Stárek, šéf servisu firmy Austro Diesel Bohemia, vystavené sklízecí mlátičky a jeho syn Rudolf Stárek mladší předvedl na traktoru MF 8280 nový diagnostický systém. Všechno, co nám chtěli na předváděcím dnu firmy MF-Servis ukázat, jsme viděli a tak se naše pozornost soustředila na poslední bod programu, kterým bylo losování tomboly.
Tombolou den neskončil
Každý z návštěvníků předváděcího dne dostal při vstupu dotazník, který po vyplnění vhodil do osudí. Z tohoto osudí vylosovala „dobrá duše celého dne“-manželka majitele paní Monika Žáčková dvacet šťastlivců, kteří byli obdarováni dárkovými balíčky. Všechny dotazníky budou zařazeny do velkého, celorepublikového osudí, ze kterého bude v sídle společnosti Austro Diesel Bohemia za přítomnosti notáře vylosován nový majitel sekačky na trávu Massey Ferguson.
Tak skončila „oficiální“ část předváděcí akce v Dobroměřicích. Den ale ještě nekončil a pan Žáček měl pro své zákazníky připravený další pestrý program. I když se i tam mluvilo hlavně o zemědělství a strojích značky Massey Ferguson, oficiální část skončila a tak končí i moje reportáž.
Miroslav Mikulič

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *