23.09.2015 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Červená premiéra v srdci Evropy II

Koncem srpna představila společnost Kverneland Group téměř stovce novinářů z celé Evropy novinky, které bude prezentovat na listopadovém veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Na pozemcích ZOS Kačina, a. s., bylo předvedeno více než dvacet inovovaných strojů pro přípravu půdy a setí, sklizeň pícnin i aplikaci hnojiv a pesticidů včetně systémů precizního zemědělství. Velkou skupinu novinek tvořila tradiční technika na zpracování půdy.

Na organizaci polní prezentace se výraznou měrou podílela berounská společnost Kverneland Group Czech, která tuto techniku na českém a slovenském trhu zastupuje a s organizací obdobných akcí má bohaté zkušenosti.

Společnost Kverneland Group představila novou generaci pluhů KV 2500 pro traktory o výkonu do 280 koní. Tím prvním byl nesený otočný pětiradličný model Kverneland 2500 S jištěný novým systémem Auto Reset upraveným pro novou slupici, která má výšku pod rámem 80 cm. Nový tvar slupice nazvaný „aero profil“, zabraňuje možnému blokování (ulpívání) posklizňových zbytků. Nová konstrukce závěsné hlavy a nové umístění hydraulického válce otoče ve vodorovné poloze umožnuje nastavení pluhu v příčné rovině přímo z místa obsluhy a snadné přestavení z pracovní pozice do pozice na přepravu. Sklopení tříbodového závěsu závěsné hlavy KV 2500 umožňuje ponechat třetí bod i při přepravě. Pluh je odblokován a při přepravě se chová jako jednoosý přívěs. Předvedený model byl vybaven půdním pěchem Packomat a novým pásovým podvozkem nahrazující opěrné kolo. Konstrukce tohoto pásu umožňuje umístění před posledním párem radlic a tím je vyřešeno snadné doorání na krajích pozemku.

Druhým představeným pluhem byl šestiradličný nesený otočný model Kverneland 2500 B i-plough. Tento plně ISO-Bus kompatibilní model umožňuje velký pracovní výkon, efektivní orbu prostřednictvím GPS a komfortní ovládání z kabiny traktoru. Základem pluhu je robustní, indukčně kalený rám 120 x 200 x 6,4 mm s vynikajícími pevnostními ukazateli, velká světlost 80 cm pak zaručuje maximální průchod bez ucpávání za všech podmínek. Od výrobní řady pluhů KV 2500 B budou pluhy jištěné střižným šroubem mít stejnou slupici, jako je použita u pluhů jištěných listovou pružinou.*

O dalších novinkách strojů Kverneland na zpracování půdy naleznete informace v Zemědělci č. 39.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down