Červená premiéra v zemi tulipánů I

Nizozemsko je nejen zemí větrných mlýnů, sýrů či vodních kanálů, ale především tulipánů - každý rok jich vypěstuje téměř polovinu z celkové světové produkce. A právě Nizozemsko si vybrala společnost Kverneland Group k praktické prezentaci novinek před hannoverským veletrhem. Během dvoudenní Agritechnica Previews předvedla více než stovce novinářů z celé Evropy na dvacet inovovaných strojů pro přípravu půdy a setí, aplikaci hnojiv i pesticidů a sklizeň pícnin včetně systémů precizního zemědělství. A to jak značky Vicon, tak značky Kvernelad, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje berounská společnost Kverneland Group Czech.

Jedním z nejdůležitějších strojů společnosti Kverneland Group jsou pluhy. Během prezentace byly předvedeny dva modely KV 2500 i-Plough, které stanovují nové trendy a standardy ve výrobě pluhů, neboť jsou plně ISOBUS kompatibilní a kompletně se nastavují přes ovládací terminál z kabiny traktorů.

Na šestiradličném modelu s kolem vzadu prezentovala společnost Kverneland Group nový systém Kverneland Automatic Transport Sequences. Jde o automatické přestavení pluhu z pracovní do přepravní polohy a naopak. Uvedené unikátní přepravní řešení, které se ovládá komfortně z kabiny traktoru, umožňuje neustálý vývoj systému ISOBUS a inovace mechanických funkcí pluhů Kverneland, jako je kolo na bázi přívěsu. Při jízdě po silnici pluh přesně kopíruje jízdní dráhu traktoru jako přívěsný vozík automobil. Tento unikátní automatický systém potřeboval pro správnou funkci také další inovativní změny. Jde o kloubovou závěsnou hlavu, aby nebylo nutno odpojovat třetí bod traktoru, výkyvnou rozporku v úhlu až 45 stupňů vlevo či vpravo pro bezpečné zatáčení, kolo otočné kolem osy vyvinuté pro pluh KV 2500 i-Plough a přetáčení pluhu. Díky tomu je pluh stabilní při přepravě po silnici i při rychlosti 40 km/hodinu.

K aktivaci uvedených funkcí je třeba jen jeden krok. Obsluha traktoru stlačí ikonu pro přepravní polohu na ISOBUS terminálu a pluh se přestaví z přepravní polohy do pracovní (nebo naopak) pouze tlakem oleje z traktoru. Pro traktory, které nejsou vybaveny technologií ISOBUS, dodává Kverneland sadu ISOBUS, takže funkce na pluhu mohou být i tak ovládány z terminálu v kabině traktoru.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 39.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *