Červená premiéra v zemi tulipánů II

Na dvoudenní akci Agritechnica Previews v Nizozemsku představila společnost Kverneland Group více než stovce novinářů z celé Evropy dvacítku inovovaných strojů pro přípravu půdy a setí, aplikaci hnojiv i pesticidů a sklizeň pícnin včetně systémů precizního zemědělství. Během praktické prezentace novinek, která se koná jednou za dva roky před hannoverským veletrhem, tvořila velkou skupinu tradiční technika na zpracování půdy. Nechyběly ani kypřiče, z nichž jeden měl netradiční barvu. Šlo o zelený kypřič Turbo Max od firmy Great Plains, která se stala součástí nadnárodní společnosti Kubota Corporation, kam patří i Kverneland Group.

Po úspěšném představení tažených kypřičů Kvereneland Turbo v záběrech 6,5 m a 8 m, rozšiřuje Kverneland Group řadu těchto strojů robustní konstrukce pěti nesenými modely v záběru 3 a 3,5 m v pevném provedení a 4, 5 a 6 m v provedení hydraulicky sklopném na přepravní šířku pod tři metry. Kypřiče Turbo určené malým i velkým farmářům lze využívat po celý rok pro pracovní operace od hloubky 3 až 20 cm u všech typů půd. Na jaře k otevření půdy po zimním období, nebo rozrušení travního porostu, v létě pro první nebo druhou podmítku a na podzim k přípravě seťového lůžka před setím.

„Kypřiče Turbo byly navrženy jako univerzální nářadí pro všechny operace, které rozrušují slehlou půdu, kypří ji a zanechávají ji konsolidovanou a nakypřenou,“ říká Ing. Radovan Malý ze společnosti Kverneland Group Czech. „Mohou nahradit mnoho jiných strojů na farmě, jako jsou prutové brány nebo různé typy podmítačů či kombinovaných strojů. S kypřičem Turbo je možné zpracovávat širší záběr i se slabším traktorem, neboť je nenáročný na příkon, a optimalizovat tak jeho výkon při nižších nákladech.“*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 40.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *