Červená trojice šetří čas a peníze

Od moderní zemědělské techniky požadují zemědělci především kvalitní práci, velký výkon a dlouhou životnost. Všechny tyto podmínky splňují i tři stroje Kuhn, s nimž vstupuje do letošní sezóny společnost KUHN CENTER CZ. K jejich neméně důležitému uživatelskému přínosu však patří ještě něco navíc. Zemědělci u nich ocení úsporu času ve stále napjatějších technologických termínech a výrazné snižování nákladů.

Uvedené přednosti jsou charakteristické pro technologii strip-till se strojem Striger, kombinovaný kypřič Performer a nový pneumatický secí stroj Kuhn ESPRO.

Tak například Striger je stroj od firmy Kuhn, strip-till pak pásová technologie pro pěstování řádkových kultur. Zařízení Striger se skládá z pěti pracovních orgánů: řezný disk otevírá půdu, hvězdicové čističe řádku odstraňují rostlinné zbytky, dva zvlněné kotouče konsolidují stěny řádku, hrot uložený mezi zvlněnými kotouči kypří půdu do hloubky až 35 cm a přítlačné kolečko ji utužuje. Jde o jednu velkou stavebnici, u níž lze měnit různé pracovní orgány podle půdních podmínek. V kombinaci s rozdělovací hlavou a čelním nebo taženým zásobníkem lze během zpracování půdy zároveň aplikovat osivo nebo minerální hnojivo, ve spojení s cisternou nebo kejdovačem je možné aplikovat i kejdu či digestát. Do nakypřených řádků pak následně přesný secí stroj zaseje pěstovanou plodinu. Stroje Striger jsou k dispozici v provedení od čtyř do 12 řádků, od šesti řádků jsou sklopné. Rozteč řádků lze jednoduše nastavovat v rozmezí od 45 do 80 centimetrů.*

Více naleznete v Zemědělci č. 12.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *