Červený návrat do budoucnosti

Na veletrhu Techagro představila společnost ZETOR TRACTORS a. s. aktuální produktové portfolio i budoucnost traktorů Zetor. V expozici v pavilonu P si na ploše 500 m2 mohli návštěvnícji prohlédnout modernizovanou modelovou řadu Forterra, Zetor prototyp 50, nový Major či designový koncept Zetor by Pininfarina. Značka Zetor si na veletrhu také připoměla 70. výročí své existence.

Snad kromě Antarktidy se lze s traktory Zetor setkat na celém světě. Za tímto výsledkem stojí i 73 tisíc pracovníků, již za sedmdesát let prošli společností, ale také 727 zaměstnanců, kteří dnes v akciové společnosti ZETOR TRACTORS a. s. pracují. Aby brněnská společnost posílila základní pilíře traktorů Zetor, jimiž jsou síla, odolnost a efektivita, věnuje velkou pozornost inovacím. Do vývoje nových modelů traktorů investovala od roku 2013 do roku 2015 asi 377 milionů korun a během uplynulých pěti let navýšila počet zaměstnanců technického úseku o 31 procent. Výsledkem tohoto snažení jsou čtyři nové řady traktorů, a to Major (60 až 80 k), Proxima (80 až 120 k), Forterra (100 až 150 k) a loňská novinka Crystal (150 až 160 koní).

Budoucnost značky Zetor směřuje k rozšíření ze současných čtyř na šest modelových řad. Zatímco se v loňském roce vrátila společnost ZETOR TRACTORS a. s. k šestiválcovým traktorům Crystal, tak s prototypem Zetor 50 se vrací mezi tříválcové traktory. Na veletrhu Techagro si mohli návštěvníci prohlédnout prototyp třívalcového traktoru Zetor o výkonu 49 koní, který se v budoucnu stane základem páté, nejmenší modelové řady traktorů Zetor.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 16.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *