(Červený) silák z Vodňan

Kvalitní orba má velký vliv na tvorbu požadovaných půdních vlastností a zlepšení úrodnosti. Proto nacházíme stále častěji na našich polích moderní pluhy s logem čtyřlístku.

Čtyř až šestiradličné pluhy SERVO 45 S jsou koncipované pro agregaci s traktory do 350 koní. Podle podmínek orby a traktoru je horní závěs nastavitelný ve třech polohách a spodní ve čtyřech polohách. Otočný čep s průměrem 150 mm je uložený v kuželíkových ložiskách. Zvláštností pluhů SERVO 45 S je šroubovaný profil rámu 140x140x10 mm, který snáší velmi dobře zatížení na krut a na ohyb. Šroubovaná vnější i vnitřní výztuha je umístěna v místě největšího zatížení. Záběr prvního tělesa i tažný bod lze seřizovacím mechanismem Servomatic rychle a exaktně nastavit. Tyto dvě funkce se navzájem neovlivňují, dodatečné seřízení je tedy zbytečné.

SERVO 45 S je třída pro agregaci s traktory až 350 k. Stále silnější traktory jsou vhodné pro agregaci nesených pluhů až se šesti radlicemi. Rychlá jízda po silnici a velké rozteče mezi tělesy vyžadují robustní závěsný modul, silné otáčecí ústrojí i rámovou konstrukci.

Požadavky hospodáře z hlediska optimálního využití tahových vlastností traktoru a orby v závislosti na půdních podmínkách řeší pluh s plynule nastavitelným pracovním záběrem SERVO PLUS. Další předností je zjednodušení orby polí s nepravidelným tvarem a orby v blízkosti sloupů, stromů. Záběr pluhu lze měnit i v průběhu orby.

Pluhy SERVO NOVA jsou vybavené nonstop jištěním každého tělesa proti přetížení. Hydropneumatické jištění umožňuje centrální nastavení jisticího tlaku podle typů půdy a množství kamenů. Každý pár pluhových těles disponuje vlastním vyrovnávacím zásobníkem, což umožňuje orbu bez prostojů s možností výkyvu každého tělesa do výšky až 40 cm a do strany až 20 cm.

Různé podmínky nasazení a struktury půd vyžadují rozdílné tahové síly. Díky hydraulickému nastavení pracovního záběru (provedeni PLUS) lze pluh vždy přesně přizpůsobit půdním podmínkám.
-        Optimální využití tahových vlastností traktoru i vlastní práce s pluhem.
-        Veškeré další nástroje se danému nastavení automaticky přizpůsobí.
-        Snadná orba klínovitých ploch, svahů i okrajů polí

Trakční systém TRACTION CONTROL je dostupný i pro pluhy SERVO 45 S. Systém pro cílené nerovnoměrné dotížení brázdového a záhonového kola zadní nápravy traktoru je na světě jedinečný! Tlakový zásobník je spojený s hydraulickým válcem, který přenáší zatížení přímo na spodní ramena traktoru a dotěžuje jeho zadní nápravu. Při dotížení nedochází ke změně hloubky orby. Tlak je snadno nastavitelný. Systém TRACTION CONTROL je vhodný do těžkých půd nebo při agregaci pluhu s traktorem s nižší hmotností. Zemědělci ocení redukci prokluzu pro snížení spotřeby nafty a eliminace nežádoucího utužení podorniční vrstvy půdy!*

Ing. Zdeněk Bílý
Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down