05.08.2022 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Červený specialista na okopaniny

Prezentace techniky GRIMME Farm Days včetně novinek, kterou před časem uspořádala německá firma GRIMME na své farmě v Cappelenu, vzbudila mezi zemědělci velký zájem. Během čtyř dnů se jí zúčastnilo na 2700 návštěvníků z celého světa, z toho více než sedmdesát z České republiky a ze Slovenska. Cestu na sever Německa uspořádala společnost U + M Servis Třeboň, která uvedenou techniku zastupuje na českém trhu.

Při prohlídce vystavených strojů byly vidět osvědčené stroje i nové netradiční technické prvky, které pěstitelům brambor, cukrové řepy a zeleniny usnadňují práci, zaručují vyšší výkon a šetrnou sklizeň.

V současnosti zastřešuje všechny výrobní závody (Grimme, Internorm, Spudnik, Asa-Lift a Ricon) společnost Grimme Group, která dodává svoje produkty do více než 120 zemí. Pro pěstitele brambor je k dispozici široký výběr strojů a zařízení, od nejjednodušších až po vysoce technicky sofistikované. Ať už separátory či hrobkovače, sázeče, nebo frézy ke kultivaci. Následují tažené jednořádkové až čtyřřádkové sklízeče, k tomu drtiče natě pro dva, čtyři nebo šest řádků, dále dvouřádkové, třířádkové a čtyřřádkové vyorávače A velký výběr je i mezi samojízdnými modely. V poslední době došlo také k poměrně značnému rozvoji skladovací techniky, Grimme vyrábí různé příjmové vany, dopravní pásy, přebírací stoly, třídicí zařízení, plniče palet, ale i polní překládací stanoviště.

Obdobně široký sortiment strojů je určen také pěstitelům cukrové řepy, neboť Grimme zařadila do svého výrobního programu i přesné secí stroje. Ke sklizni mohou zvolit tažené modely v třířádkovém nebo šestiřádkovém provedení včetně ořezávačů chrástu, nebo samojízdné šestiřádkové, ale i osmi či devítiřádkové sklízeče, stále větší uplatnění nacházejí i překládací vozy. Značný rozvoj doznala také řepařská technika pro bioplynové stanice, stacionární zařízení odděluje od řepy nečistoty a hlínu a zároveň řepy drtí. Zapomenout nelze ani na široký sortiment strojů pro pěstitele zeleniny.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 32.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down