03.12.2021 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Červený traktor na celý život

Traktory modelové řady Zetor Major patří mezi uživateli již spoustu let k těm nejoblíbenějším z produktového portfolia značky. Model Major CL 80 si ponechává všechny vlastnosti svých předchůdců, díky kterým jej provází pověst traktoru na celý život. Brněnský výrobce traktorů jej ale pro rok 2021 vylepšil o řadu novinek a technických inovací. Tou stěžejní je přechod na emisní stupeň Stage V. Výrazný posun směrem k vyššímu komfortu doznala také kabina.

Pro traktory modelové řady Major stále platí, že jsou všestrannými pomocníky. Své uplatnění najdou na malých i středních farmách, v živočišné i rostlinné výrobě a také v komunálních službách. Jde o spolehlivé, snadno ovladatelné a na údržbu nenáročné traktory oblíbené zejména pro svou konstrukční jednoduchost a nízké provozní náklady.

Model Aajor CL 80 je vybaven čtyřválcovým přeplňovaným vznětovým motorem TCD 2.9 L4 od společnosti DEUTZ AG o výkonu 75 koní. Inovovaný emisní systém je nyní doplněn o filtr pevných částic (DPF), který spolu s recirkulací výfukových plynů (EGR) a oxidačním katalyzátorem (DOC) zajišťuje plnění emisní normy Stage V. Motor díky přímému vysokotlakému vstřikování paliva s elektronický řízením (Common Rail) zajištuje kultivovaný a tichý chod, ekonomické provozní parametry a díky velmi dobrému převýšení točivého momentu udržuje svůj výkon bez nutnosti častého podřazovaní. Traktor je vybaven plně synchronizovanou čtyřstupňovou převodovkou s třístupňovou redukcí a mechanickou reverzací a umožňuje 12 + 12 rychlostí.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 49.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down