31.10.2022 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká premiéra uprostřed Moravy

V polovině října zavítal nejnovější samojízdný sklízeč cukrové řepy Grimme Rexor 6200 do Bořitova na Blanensku. V sídle tamního družstva ZEPO Bořitov a odpoledne při praktické ukázce na pozemku s cukrovkou, kterou v družstvu pěstují asi na 30 ha, si odbyl českou premiéru. Akci uspořádala společnost U + M Servis Třeboň, výhradní dovozce techniky Grimme do České republiky a na Slovensko společně se svým regionálním obchodní partnerem Magri plus ze Žďárce.

Pro sklizeň cukrové řepy jsou dnes k dispozici tři typy samojízdných sklízečů Grimme. Dvouosý model Rexor 6200 se zásobníkem o objemu 30 m3 a tříosý typ Rexor 6300 se zásobníkem o objemu 45 m3. Oba sklízeče, které pohání identický motor Mercedes o výkonu 653 koní splňující emisní normu Stage 5. Ve výrobním programu německé firmy je i sklízeč cukrové řepy Maxtron 620, který má vpředu pásy a vzadu jedno natáčecí kolo, které umožňuje nadstandardní manévrovatelnost.

„Nová generace samojízdných sklízečů cukrové řepy Rexor Gen 3 s řadou neotřelých řešení, asistenčních systémů i moderním designem přináší nový standard výkonu, kvality a hospodárnosti sklizně i komfortu obsluhy,“ zdůraznil Daniel Trefil ze společnosti U + M Servis Třeboň. Nový je jak ořezávač chrástu, tak kotoučové vyorávací ústrojí. U ořezávače chrástu FN zůstaly zachované pracovní orgány, ale kompletně se změnil rám. Díky tomu má řidič vždy neomezený výhled na celé čisticí zařízení včetně příčných čisticích spirálových válců, jejichž počet byl zvýšen na sedm. Je tak zaručeno lepší a výkonnější čištění bulev od hrubších nečistot. Kotoučové vyorávací ústrojí je osazeno bezúdržbovým pohonem a novou bezúdržbovou konstantní sekundární hlavou. Původně zajišťovala kopírování opěrná kolečka, která se opotřebovávala a byla náročná na provoz. Dnes hlídají optimální výšku seřezu čtyři ultrazvukové senzory, což opět výrazně usnadňuje práci obsluze sklízeče i chování autopilota při zatáčení.

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 44.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down