20.01.2023 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká premiéra velkoplošného sečení

V letošním roce by se měla našim zemědělcům poprvé představit tažená žací trojkombinace FC 13460 RA. Tento stroj vybavený shazovacími dopravníky vychází z konceptu podvozku pásového shrnovače MergeMaxx. V kombinaci s traktorem o výkonu 350 koní dosahuje obrovského denního výkonu.

Z pracovního záběru až 13,5 metru může soustředit hmotu do jednoho řádku širokého 1,8 až 3 m, nebo do pěti samostatných řádků. Jeho základem je osvědčená žací lišta OPTIDISC ELITE, kterou tvoří čtyři jednotky dlouhé 2,65 m, každá se šesti kotouči. Právě toto členění a úhlový senzor vedou k výraznému překrytí žacích kotoučů a přizpůsobení šířky záběru sklizňovým podmínkám. Výšku sečení lze v kabině nastavit do osmi poloh pomocí hydraulického válce se snímačem polohy namontovaným na každé žací jednotce.

K další výbavě patří kondicionér s rotorem a otočnými prsty (podle sklízené plodiny lze měnit jeho otáčky pákou na převodovce), bezpečnostní spojka se střižným šroubem přímo na hřídeli rotoru a velká kola s malým tlakem na půdu namontovaná na teleskopické nápravě. Zemědělci ocení i dobré rozložení hmotnosti mezi traktorem a strojem, což ovlivňuje vysokou kvalitu sečení, stejně jako snadnější údržbu díky dobré přístupnosti žacích jednotek a jiných částí stroje.

S uvedenou žací trojkombinací a následně se čtyřrotorovým shrnovačem Kuhn GA 15131 o záběru až 15 m lze shrnout jednou jízdou dva řádky ze šířky až 24 m, čímž se výrazně snižuje počet jízd samojízdné řezačky.

Více se dočtete v Zemědělci č. 4.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down