08.03.2009 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České firmy ve výstavním moři Simy

Ani letos na prestižní výstavě SIMa v Paříži nechyběly české firmy. Návštěvníky lákaly především svými tradičními produkty. Většina vystavujících firem působí ve Francii již několik let a trendem je rozvíjející trh. Zájem nejen francouzských zemědělců o výstavu Sima je tradičně velký a produkty z České republiky tam proto nesměly chybět.

Ravak a. s., Strojírny Rožmitál

Společnost Ravak, a. s., (1) je český výrobní podnik s dlouholetou historií, jehož hlavními produkty jsou obraceče a shrnovače. A právě tyto stroje bylo možné si prohlédnout u jejich stánku v Paříži. Návštěvníci viděli jednomotorový shrnovač s pracovním záběrem 4,6 m a dvoumotorový shrnovač s pracovním záběrem 7,7 m. K vidění také byla maketa rotoru mazaného olejem.
Jako zástupce obracečů byl prezentován model OZ 676, který je nejprodávanějším modelem v České republice. Jde o šestirotorový obraceč s pracovním záběrem 6,7 m.
Díky tomu, že zemědělci ve Francii hospodaří většinou na menších rozlohách, je pro ně velmi zajímavý další vystavený stroj, a to univerzální stroj pro obracení i shrnování SP 452.
Společnost Ravak působí na francouzském trhu již čtyři roky a prodeje se každým rokem zvyšují.

SMS CZ, s. r. o.

Již z dálky bylo vidět v hale číslo tři logo firmy SMS CZ, s. r. o. (2). Stěžejními výrobními programy společnosti jsou stroje na zpracování půdy a setí a samonakládací vozy balíků. Těmito stroji tedy bylo zaplněno celých 250m2 plochy stánku. Stejně jako jinde i v něm byly vystaveny zejména stroje s pracovními záběry 4 až 6 metrů, které nejlépe vyhovují potřebám francouzských zemědělců. Na první pohled zaujal také secí stroj, který ale již měl svého zákazníka nikoli ve Francii, nýbrž v Anglii, a v Paříži mu bylo dopřáno pouze mezipřistání.
Ve Francii působí stroje SMS CZ už celé desetiletí. Export do Francie má zvyšující se tendenci a v současnosti již překonal i Německo.
Firma SMS CZ podle slov jejího ředitele Vladislava Cingroše svůj exportní trh stále rozšiřuje, a tak vyváží stroje nejen do Francie a Německa, ale i na těžké půdy Anglie a velkými pracovními záběry strojů se snaží zaujmout také zemědělce v Rusku.

Farmet, a. s.

Na výstavě Sima mohl návštěvník zhlédnout i expozici firmy Farmet a.s.(3). Společnost zabývající se výrobou a prodejem zemědělských strojů pro zpracování půdy a setí, ale také výrobou a prodejem lisů asi není třeba příliš představovat. Na stánku v Paříži byl prezentován jednak radličkový podmítač GX 300 N se sedmi radličkami a pracovním záběrem tři metry. S tažným prostředkem o výkonu 80 kW a hloubkou zpracování půdy do 8 – 15 cm je to ideální stroj pro francouzský trh. Druhým zástupcem bohatého portfolia strojů značky Farmet byl předseťový kompaktomat K 600. Tento stroj dokáže v pracovním záběru zvládnout sedm pracovních operací během jediného přejezdu.

Zetor Group

Na stánku skupiny Zetor Group (4) se blýskalo a zasloužené obdivné pohledy návštěvníků sklízelo několik traktorů značky Zetor. Mezi různými modely nechyběly ani zástupci nové řady Zetor Proxima Power, konkrétně Zetor Proxima Power 85 DT a Zetor Proxima Power 105 DT. Modely řady Proxima Power se řadí do střední výkonové kategorie traktorů a vyhledávají je zejména zemědělci, kteří shánějí mnohostranný bezpečný a komfortní traktor. Všechny modely jsou vybaveny motory Zetor splňující emise euro 3 (????) a dále se mohou pochlubit novou převodovkou s reverzátorem s 24 rychlostmi vpřed a stejným počtem vzad, s třístupňovým násobičem a elektrohydraulickým řazením reverzace pod zatížením.

Mitas, a. s.

Mitas, a. s., (5) ve svých výrobních úsecích v Praze, ve Zlíně a Otrokovicích produkuje široký sortiment mimosilničních plášťů zejména pro stavební a zemědělské stroje, ale také pro motocykly. Kromě českého trhu jsou pneumatiky Mitas oblíbené i ve světě, o čemž svědčí i zařazení společnosti mezi nejlepší exportéry České republiky. Společnost Mitas prodává zemědělské pneumatiky jak pod značkou Mitas, tak pod značkou Continental. Řady obou značek byly k vidění na stánku firmy Mitas v Paříži.

Romill, spol. s r. o.

Stánek společnosti Romill, spol. s r. o., (6) byl dalším českým ostrůvkem ve výstavním moři Sima. Výroba a prodej je zaměřen na technologie pro výrobu krmiv a zařízení pro průmyslový mikrovlnný ohřev. Výrobou různých typů a výkonností válcových stolic k rozdružování zrnin pro krmiva se firma dobře zapsala jak u malých farmářů, tak u velkých zemědělských společností. Mezi další produkty patří horizontální míchačky. Společnost také zabezpečuje a dodává kompletní výrobny krmných směsí. Za posledních několik let se firma Romill stala klíčovým výrobcem technologie pro sklizeň vlhkého obilního a kukuřičného zrna.
Ve Francii mohli návštěvníci obdivovat stroj Bagger standard, který spadá do kategorie strojů pro vakování obilí a dalších produktů. Tento lis nachází uplatnění například tam, kde chybí finanční prostředky na stavbu nového sila.

Asociace zemědělské a lesnické techniky

Tak trochu centrem českých vystavovatelů se stal stánek Asociace zemědělské a lesnické techniky (7), v jehož rámci se prezentovalo několik dalších českých firem včetně BVV veletrhy Brno. Firma Cernin, s. r. o., která je nerozlučně spjata s krmnými vozy, tu měla vystavenou provozní pojízdnou nádrž na motorovou naftu a firma ZDT, spol. s r. o., vyrábějící a prodávající dopravní techniku, zase model svého vozu. Rozhodně tu ale každá z firem měla své marketingové materiály a nad stánkem byla cedule s logem jednotlivých firem. Konkrétně tedy jmenujme ještě firmy MGM Holešov, a. s., Agromega, spol. s r. o., Mikulka, DGP Koral, s. r. o., Agromont Vimperk, spol. s r. o., STS Prachatice, a. s., Laski spol. s r. o., Medved CZ, s. r. o., a ZVVZ, a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down