Český „silák“ slaví dvacetiny

V letošním roce slaví dvacáté narozeniny traktor Zetor Forterra. Od roku 1998 do současnosti našlo 21,5 tisíce těchto siláků své spokojené uživatele v 55 zemích. Modelová řada Forterra vyjela poprvé z bran závodu v druhé polovině roku 1998. Název vznikl spojením slov For (pro) a Terra (terén), což napovídá, že jde o robustnější traktor vhodný i do náročnějších podmínek.

Forterra si našla ve stáji Zetor i mezi zákazníky svoje místo a s výjimkou Antarktidy zanechává stopy na všech kontinentech světa.

Forterra vyšla z traktorů označených jako UŘIII, jejichž první prototypy spatřily světlo světa už v roce 1974. Až do roku 2000 měla Forterra plechovou kapotáž, poté ji nahradilo plastové provedení. Stejně jako ostatní modelové řady, i Forterra v průběhu let prošla řadou inovací – z emisního stupně Stage IIIA se dostala přes IIIB až na aktuální Stage IV. Průlomový je model pro rok 2018, a to s ohledem na inovace, které představuje. Traktory se mohou pochlubit brzdami s hydroboosterem, u modelu HD dokonce vzduchovými, přední odpruženou nápravou u modelu HSX a řadou dalších prvků.

„Forterra je modelová řada charakteristická svou robustností a sílou, jejím prostřednictvím se nám podařilo pokrýt poptávku po typu takových traktorů na trzích po celém světě. Důkazem správnosti tohoto rozhodnutí je jubileum, které nyní slavíme – Forterra je tu s námi již dvacet let. Vážíme si přízně jejích majitelů a věříme, že s nynější modernizací si najde ještě více fanoušků a zůstane tu s námi další řadu let,“ zdůrazňuje Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a. s.*

Více naleznete v Zemědělci č. 21.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *