Český výrobce s tradicí

Výrobu společnosti WTC Písečná nejlépe definují následující pojmy: robustnost, kvalita, servis a tradice. Jde o českého výrobce zemědělské a komunální dopravní techniky. „Tradice výroby zemědělské dopravní techniky v našem výrobním závodě sahá až do roku 1968,“ řekl Bc. Petr Kössler, který má ve WTC Písečná na starosti marketing a komunikaci.

„Do portfolia naší společnosti aktuálně patří šest produktových řad. Jsou to traktorové návěsy Big a Mig, traktorové přívěsy BSS, traktorové nosiče kontejnerů Portýr, traktorové přepravníky zvířat Pardál, přepravníky balíků PLT a vozy s výměnným systémem. Některé z výrobních řad čítají až patnáct typů produktů, z nichž většinu lze vyrobit a dodat v různých variantách. Celkem tedy zákazníkům nabízíme zhruba sedmdesát různých vozů,“ přiblížil Petr Kössler.

Firma má aktuálně 50 zaměstnanců, disponuje mimo jiné vlastním konstrukčním centrem, díky tomu dokáže rychle reagovat na přání zákazníka, jež by bylo nad rámec standardního provedení výrobku. Vlajkovou lodí společnosti WTC Písečná jsou návěsy Big a nosiče kontejnerů Portýr. „Tomu byla přizpůsobena i expozice na letošním Techagru, kde byly kromě přepravníku zvířat a přepravníku balíků i čtyři traktorové návěsy a čtyři nosiče kontejnerů v různých tonážích. Naší ambicí v rámci veletrhu bylo prezentovat návštěvníkům nejmenší i největší vyráběné stroje, a tím demonstrovat šíři našeho výrobního portfolia. Naše vozy jsou určené do agregace s traktory, a to je náš jediný „limit“. Kromě zemědělců jsou našimi zákazníky subjekty komunálního sektoru, obecní úřady, technické služby, stavební firmy, dopravní společnosti a podobně. Kromě Česka máme zákazníky na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Německu a ve Francii, která pro nás z pohledu exportu představuje největší podíl. Ročně vyrobíme a prodáme kolem 300 strojů. Na podzim připravujeme dílčí inovace v oblasti návěsů a nových nástaveb na nosiče kontejnerů. Také plánujeme i některé zcela nové produkty,“ nastínil, co společnost WTC Písečná chystá do budoucna Bc. Petr Kössler.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down