Český výrobce zemědělských strojů

Vlastní know-how, přímý kontakt výrobce se zákazníkem, nové zázemí a začátek spolupráce se silnou zemědělskou společností. Stroje značky BEDNAR našly v nabité konkurenci uplatnění a svojí pozici dále posilují. Výsledkem tříleté snahy v regionu Jižní Čechy je na sto prodaných strojů.

Strůjcem tohoto úspěchu je vedoucí regionu Jižní Čechy Milan Mráz, který v rozhovoru přiblížil působení dynamické české firmy na místním trhu a současně zve zemědělce a fanoušky zemědělské techniky 10. září na polní den Agroshow Dynín 2015.

Za uplynulé tři roky jste zaznamenali v jihočeském regionu velký nárůst prodeje strojů. Kde byl prvotní impuls?

Před třemi lety se společnost BEDNAR FMT rozhodla pro přímý prodej strojů z důvodu absence kvalitního dealera v jižních Čechách, který by splňoval náročné podmínky naší společnosti. Proto jsme začali ze střediska Sedlec prodávat stroje napřímo, tj. z výrobního závodu rovnou k zemědělci. Výsledky – prodaných téměř sto strojů, ukazují správnou cestu distribuce v tomto regionu.

Zmínil jste Sedlec, ale nyní sídlíte v Dyníně?

Se skupinou Zemědělské služby Dynín a. s. jsme navázali užší spolupráci, především díky tomu, že za poslední dva roky skupina pořídila již sedm našich strojů a začala úspěšně praktikovat zpracování půdy tzv. BEDNAR technologií. Právě proto jsme středisko přestěhovali do areálu podniku Agrochov Dynín družstvo, kde máme zázemí předváděcích strojů a skladu náhradních dílů. Samozřejmostí je i následná poprodejní péče o zákazníka s možností výjezdu odborného servisního technika, takže případný servisní zásah jsme schopni řešit prakticky okamžitě. O poprodejní servis se stará Jan David.

Proč zákazníci preferují přímý prodej, který se evidentně setkává s úspěchem?

Jakožto výrobci poskytujeme zákazníkovi přesnější a konkrétnější informace a nefungujeme systémem „supermarketu“, kdy někteří dealeři nabízejí stroje stejné kategorie od několika různých výrobců a jejich jediným cílem je prodat za každou cenu bez respektování skutečných potřeb daného zemědělce. Bednar FMT nabízí stroje, za kterými si stojí a zemědělci to vědí.

Jaké stroje se nejvíce uplatnily? Převládají zde nějaké specifické podmínky, pro které se právě vaše technologie nabízí?

V jižních Čechách převažují hlavně těžké jílovité půdy. Pro jejich zpracování je orba značně nevhodná. Půda je zpracovávána vždy na stejnou hloubku, kde vznikají problémy s nepropustností vody a kyslíku do nižších vrstev půdy. Moderním trendem je naopak hloubkové kypření dlátovými pluhy, známými jako podrýváky, které rozruší vrstvu plužní pánve a dají rostlinám důležitý předpoklad pro správný vývoj kořenového systému a růst rostliny. Pro tyto stroje používá naše společnost typové označení Terraland. Několik desítek zemědělců tuto technologii již praktikuje dodanými stroji z našeho střediska s velmi kladnými výsledky.

Co byste doporučil případným zájemcům?

Lze využít některé vaší nabídky půjčení stroje např. na zpracování půdy nebo na setí? Naše středisko umožňuje bezplatné vyzkoušení strojů. Zákazníci si tak mohou stroj vyzkoušet ve vlastních podmínkách s vlastním traktorem, ověřit si jeho celkovou kvalitu a nekupovat ,,zajíce v pytli“. Jsem rád, že se většina strojů osvědčí a u zákazníků rovnou zůstává.

Vaše agronomické semináře ve Svinech u Dynína navštívilo v únoru více než 130 zemědělců. Připravili jste nějaké novinky na probíhající sezónu?

Ano. Absolutní novinkou letošní letní sezóny je možnost setí řepky a obilnin službou. V rámci Omega Demo Tour 2015 nabízíme zájemcům předvedení secího stroje o záběru 6 m vybaveného coultrovou sekcí, která umožňuje sít i za mokra. Secí stroj v agregaci s traktorem John Deere 8310 R včetně obsluhy je nabízen za režijní cenu 550 Kč/ha + nafta. Zákazníkům chceme předvést kvalitu a vysoký výkon při setí.Případní zájemci nás mohou kontaktovat na tel.: 725 516 007. Kapacita zapůjčení stroje však není neomezená, a proto zájemcům doporučuji ozvat se co nejdříve.

Na které nejbližší akci budou mít zákazníci možnost seznámit se s vaší technikou?

V nejbližší době nás mohou navštívit na výstavě Země živitelka, kde nás již tradičně naleznou na hlavní ploše naproti pivovarské zahradě. Na co bych chtěl především všechny zemědělce z jižních Čech srdečně pozvat, je letošní polní den pod názvem Agroshow Dynín 2015, který naše firma pořádá ve spolupráci se Zemědělskými službami Dynín a. s. Půjde o největší polní akci v regionu, na kterém představíme nejnovější a nejmodernější agronomické postupy zpracování půdy. Polní den proběhne již 10. září.

BEDNAR FMT s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *