08.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cesta k udržitelnosti s moderní technikou

John Deere dokáže nabídnout ještě mnohem více než jen výkonnou zemědělskou techniku. Se svými technologiemi precizního zemědělství, nejmodernějšími převodovkami a pásovými podvozky pomáhá farmářům být efektivní, pracovat pohodlně a v dnešním světě obstát. Jaká konkrétní řešení a postupy pro udržitelné hospodaření nabízí, informoval výrobce zástupce odborných periodik na akci John Deere Sustainable Day 2022, která proběhla nedaleko Magdeburku.

Představil se také traktor John Deere 8R410 s novou plynulou automatickou převodovkou eAutoPowr v agregaci s cisternou Joskin na podvozku tridem o objemu 28 000 l v činnosti. Cisterna měla sedmimetrový podpovrchový aplikátor kejdy, byla naplněna vodou a souprava musela zdolat příkré stoupání. To zvolili organizátoři úmyslně.

Traktor John Deere 8R410 eAutoPowr byl v zadní části vybaven zásuvkou, do níž byl zapojen silný kabel oranžové barvy od cisterny Joskin. Tato výbava traktoru je na přání. Kromě toho měl traktor vpředu před chladiči ještě předřazený menší chladič, jenž slouží ke chlazení elektromotorů. Skrze silný kabel mohla nová plynulá převodovka eAutoPowr cisterně poskytovat elektřinu o vysokém napětí (700 V). Cisterna je doplněna o elektromotor, jenž prostřednictvím kloubového hřídele pohání druhou a od ní pak i třetí nápravu. První a třetí náprava měly také nucené řízení kol.

Při první jízdě nebyl systém pohonu kol cisterny aktivní. V kopci se rychlost soupravy snížila na polovinu se současným nadměrným zvýšením prokluzu. V druhé jízdě se pak traktor popral s kopcem mnohem plynuleji a bez zvýšení prokluzu – díky pohonu šesti velkých kol cisterny pomocí elektromotoru. Tak se také zvyšuje plošná výkonnost, prodlužuje životnost pneumatik traktoru a snižuje spotřeba paliva. Systém pohonu náprav nabízí firma Joskin zatím pro aplikační cisterny, pro univerzální návěsy ne.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down