Cesta k výkonnější sklizni balíků

Firma Claas jako specialista na sklizňovou techniku dokáže nabídnout svým zákazníkům technologie s vysokou produktivitou, které jim budou šetřit čas. Jednou z nich je možnost sklizně senáží do balíků pomocí kombinace lisu s baličkou. Stroj s označením Claas Uniwrap šetří čas i náklady na další obsluhu traktoru s baličkou, protože provádí lisování a obalování balíku současně.

Stroj Uniwrap provede po zformování balíku zavadlé píce jeho ovinutí šesti vrstvami balicí fólie; pokud se sklízí suchá senáž, tak postačují jen čtyři vrstvy. Proces balení trvá velmi krátkou dobu. Poté je díky velkému snížení balicího stolu možné šetrné odložení ovinutého balíku na pozemek. Místo odložení na poli si může řidič zvolit, a kombinace Uniwrap dovoluje po pozemku převážet najednou i dva balíky.

Také přesunutí balíku na balicí stůl je velmi rychlé, pro tento úkon postačuje nejvýše patnáct sekund. Přitom je balík bezpečně vede na své místo i ve svazích. Stroj Uniwrap dokáže formovat balíky o velikosti 1,25-1,35 x 1,20 m, a to v lisovací komoře s ocelovými válci. Hydraulický systém MPS PLUS slouží pro to, aby jádro balíku bylo více slisováno, než u běžných typů lisů s pevnou lisovací komorou. Systém MPS PLUS dovoluje obsluze nastavit si z kabiny traktoru požadovanou úroveň lisovacího tlaku, a to od 60 až do 120 barů. Proto také jsou inovované kombinace Claas Uniwrap vybavovány novou zesílenou lisovací komorou.

V provedení Rollant Pro je lis osazen spustitelným dnem, které dovoluje pohodlné odstranění ucpání komory. O případném ucpání je řidič traktoru informován výstražnou signalizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *